herb olkusza

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przedstawione przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prognozy opłat za wodę i ścieki na 2017 rok zakładają kolejną podwyżkę cen wody i ścieków. Burmistrz Roman Piaśnik zobowiązał olkuskie Wodociągi do przedstawienia prognozy z większym wyprzedzeniem, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Zdaniem włodarza, sytuacja jest na tyle poważna, że wymaga zdecydowanych działań już teraz, a nie w drugiej połowie roku.
– Rozumiem skargi i zarzuty mieszkańców w całej rozciągłości. Niezadowolenie wynika zarówno z cen wody, jak również jej ciągłego chlorowania. Woda jest droga, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze droższa. Dla gminy to też poważny problem, bo kwota dopłat do wody z naszego budżetu jest szacowana przez Wodociągi na ponad 5 milionów zł. Przecież to też są pieniądze mieszkańców, z ich podatków – komentuje Burmistrz Roman Piaśnik.

Podczas kilkugodzinnego spotkania w olkuskim magistracie władze Olkusza, radni, przewodniczący osiedli, sołtysi i grupa mieszkańców dyskutowali nad prognozą przedstawioną przez zarząd Wodociągów. Obliczeń dokonano na postawie danych szacunkowych, i – jak zapewniali przedstawiciele PWiK sp. z o.o. – we wrześniu, czyli w chwili przedstawienia właściwej propozycji taryfy, ulegną one jeszcze zmianie. Wstępnie wiemy jednak, że ceny dostawy wody w przyszłym roku wzrosną (zgodnie z taryfą) w przypadku gospodarstw domowych z 5,86 zł za m3 netto do 6,56 zł za m3 netto. Stawka za odbiór ścieków również zmieni się z 9,43 zł netto za m3 na 10,18 zł za m3.

W grudniu ubiegłego roku Rada Miejska w Olkuszu podjęła uchwałę, na mocy której mieszkańcy Gminy Olkusz w 2016 r. płacą obniżone stawki w stosunku do wskazanych powyżej o 0,25 zł netto dla 1 m3 wody oraz 2,49 zł netto dla 1 m3 ścieków. Na tę dopłatę w 2016 r. z budżetu gminy przeznaczone zostaną 3 mln zł. Dzięki temu mieszkańcy nie odczuli wprowadzonych przez wodociągi podwyżek. Z prognoz wodociągów wynika, że w przyszłym roku dopłata musiałaby wynieść ponad 5 mln zł.
– Gmina Olkusz w ubiegłych latach źle zabiegała o swoje interesy i co do tego nie mam już żadnych wątpliwości. Kolejne zmiany umów z Wodociągami sprawiały, że Gmina Olkusz – największy udziałowiec w przedsiębiorstwie – ma taki sam głos w najistotniejszych dla przedsiębiorstwa sprawach jak przedstawiciele innych gmin. W wyniku złych decyzji, ponad 64% kapitału zakładowego Olkusza nie daje mi narzędzi prawnych, aby w pojedynkę wymusić na Wodociągach podejmowanie działań oszczędnościowych. Nie mam też wpływu na skład zarządu. W ubiegłych latach Gmina Olkusz go utraciła. Dziś apeluję o pomoc do Rady Miejskiej w Olkuszu oraz przedstawicieli pozostałych gmin, ponieważ na ciągłych podwyżkach cierpią mieszkańcy. Wysoka dopłata do cen wody i odbioru ścieków najprawdopodobniej odbije się negatywnie w środkach przeznaczonych na inwestycje gminy – mówi Burmistrz Roman Piaśnik.

W dyskusji poruszony został również temat amortyzacji środków trwałych przedsiębiorstwa oraz realizacji efektu ekologicznego w zakresie dokonywanych przyłączeń do kanalizacji. Obie kwestie będą miały wpływ na ostateczny kształt proponowanej przez wodociągi taryfy.

W podsumowaniu dyskusji radni Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Miejskiej wyrazili poparcie dla działań Burmistrza w prowadzeniu działań mających na celu zwiększenie znaczenia Gminy Olkusz w PWiK sp. z o.o. oraz ZKG „KM”. W przyszłości, a nie rzadziej niż raz na kwartał, będą odbywały się kolejne spotkania z Wodociągami, o których będziemy na bieżąco informować.

UMiG Olkusz

54
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
54 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Jerzy PZnajomy temat jak zwAntoni Cprzejrzystywww Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy P
Jerzy P

[quote name=”Znajomy temat jak zw”][quote name=”Młody”][quote name=”Antoni C”]Sprawdzić! kto? zapaplał jakimś świństwem(może wodąciągi olkuskie z zazdrości) najlepsze zrodełko wapienne w europie wychodzące z ”góry świniuszka”.[/quote] To właśnie wodociągi wszystkie okoliczne źródełka „zbadały” i na stronie gminy Klucze umieściły informację że ich woda nie nadaje się do picia, a co na to sanepid ? http://www.gmina-klucze.pl/art,609,badania-wody-w-lokalnych-zrodlach%5B/quote%5D”Młody ”ja swego czasu nalałem 3 butelki wody 1.5 l .Jedną(1) napełniłem ze zrodelka z pod księżej gory w Ryczowku ,drugą(2) butelkę ze zrodelka z gory świniuszka i trzecią(3) butelkę z olkuską kranową.WIESZ jakie wyszło badanie ze woda ze zrodelek jest OK i nadaję się do spożycia,a… Czytaj więcej »

Znajomy temat jak zw
Znajomy temat jak zw

[quote name=”Młody”][quote name=”Antoni C”]Sprawdzić! kto? zapaplał jakimś świństwem(może wodąciągi olkuskie z zazdrości) najlepsze zrodełko wapienne w europie wychodzące z ”góry świniuszka”.[/quote] To właśnie wodociągi wszystkie okoliczne źródełka „zbadały” i na stronie gminy Klucze umieściły informację że ich woda nie nadaje się do picia, a co na to sanepid ? http://www.gmina-klucze.pl/art,609,badania-wody-w-lokalnych-zrodlach%5B/quote%5D”Młody ”ja swego czasu nalałem 3 butelki wody 1.5 l .Jedną(1) napełniłem ze zrodelka z pod księżej gory w Ryczowku ,drugą(2) butelkę ze zrodelka z gory świniuszka i trzecią(3) butelkę z olkuską kranową.WIESZ jakie wyszło badanie ze woda ze zrodelek jest OK i nadaję się do spożycia,a kranówa nie nadaje się… Czytaj więcej »

Młody
Młody

[quote name=”Antoni C”]Sprawdzić! kto? zapaplał jakimś świństwem(może wodąciągi olkuskie z zazdrości) najlepsze zrodełko wapienne w europie wychodzące z ”góry świniuszka”.[/quote]

To właśnie wodociągi wszystkie okoliczne źródełka „zbadały” i na stronie gminy Klucze umieściły informację że ich woda nie nadaje się do picia, a co na to sanepid ?

http://www.gmina-klucze.pl/art,609,badania-wody-w-lokalnych-zrodlach

Antoni C
Antoni C

Sprawdzić! kto? zapaplał jakimś świństwem(może wodąciągi olkuskie z zazdrości) najlepsze zrodełko wapienne w europie wychodzące z ”góry świniuszka”.

przejrzysty
przejrzysty

Na stronie urzędu pod linkiem:
http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4787:drozszej-wodzie-burmistrz-olkusza-mowi-stanowcze-nie&catid=14&Itemid=167&lang=pl
jest do odsłuchania ostatnia komisja rozwoju odnośnie powyższego tematu.

edziu
edziu

Inwestycja to 207 milionów złotych brutto. Z tego trzeba odjąć podatek Vat, to wyjdzie niecałe 170 milionówWodociągi wzięły kredyt na około 40 milionów, czyli na 25 % inwestycji. Czyli ten Zarząd + pracownicy o których piszecie jacy to są źli i tępi załatwili z Unii 170 milionów złotych…. Wszystkie inwestycje zostały prawidłowo rozliczone i organy kontrolujące nie miały żadnych problemów z tym. Została zrobiona oczyszczalnia ścieków za około 40 milionów, nowe zaopatrzenie w wodę za około 30 milionów, zrobionych ponad 60 km nowych dróg, które gminy i powiat nigdy w życiu by nie zrobił i masę innych większych i mniejszych… Czytaj więcej »

edziu
edziu

Widzisz MŁODY nie masz pojęcia co piszesz….Właśnie dzięki temu że jest Deflacja muszą być podwyżki wody. Są jakieś poj…..ne wskaźniki/wzory (które są odgórne) dzięki którym oblicza się cenę wodę. Jest deflacja która według tych wskaźników oznacza dla wodociągów mniejszy przychód (czyli stratę), więc muszą podnieść cenę wody. Jeśli Polska miałaby inflację około 1,8 nie byłoby żadnych podwyżek wody. Radni, Burmistrz walczą o niższe ceny wody, to czemu nie zmniejszą podatku…, teraz to 2 %, czyli ponad 6,5 miliona zł. Np. w Chrzanowie, Libiążu to 0,6% – czyli niby wszystko to co dopłacają to i tak biorą to w postaci podatku… Czytaj więcej »

www
www

[quote name=”gamoń olkuski”][quote name=”Młody”][quote name=”Gest Kozakiewicza”]To radni przede wszystkim mówią podwyżkom wody STANOWCZE NIE a burmistrzowi pozostało się tylko do tego przyłączyć. Nie ma wyjścia.[/quote] Jeżeli zarząd tak rządzi że od lat cenę wody podnosi o coraz większy wskaźnik przy równoczesnej prawie deflacji w kraju a w perspektywie są coroczne kilkunastoprocentowe podwyżki to znaczy że tak ma i inaczej nie potrafi … rozwiązanie jest więc tylko jedno a wszelkie inne działania bez zmian tylko problem oddalą w czasie a wybuchnie on po kolejnych wyborach kilkudziesięcioprocentowymi podwyżkami …[/quote]Deflacja czy inflacja a pożyczki trzeba spłacać. Poprzednie rady zafundowały nam pożyczki pod inwestycje… Czytaj więcej »

Ernest
Ernest

Wyrozumiały 2016-04-16 20:20
Ludzie dla czego jesteście tacy niewyrozumiali.
Jeżeli sarkazmu tej wypowiedzi Państwo nie rozumieją, to nic dodać, nic ująć!!!!!!!

gamoń olkuski
gamoń olkuski

[quote name=”Młody”][quote name=”Gest Kozakiewicza”]To radni przede wszystkim mówią podwyżkom wody STANOWCZE NIE a burmistrzowi pozostało się tylko do tego przyłączyć. Nie ma wyjścia.[/quote] Jeżeli zarząd tak rządzi że od lat cenę wody podnosi o coraz większy wskaźnik przy równoczesnej prawie deflacji w kraju a w perspektywie są coroczne kilkunastoprocentowe podwyżki to znaczy że tak ma i inaczej nie potrafi … rozwiązanie jest więc tylko jedno a wszelkie inne działania bez zmian tylko problem oddalą w czasie a wybuchnie on po kolejnych wyborach kilkudziesięcioprocentowymi podwyżkami …[/quote]Deflacja czy inflacja a pożyczki trzeba spłacać. Poprzednie rady zafundowały nam pożyczki pod inwestycje PWiK a… Czytaj więcej »

szybkość
szybkość

Na Zagajach dziś był wypadek, już piszą w Dzienniku Polskim.

Młody
Młody

[quote name=”Gest Kozakiewicza”]To radni przede wszystkim mówią podwyżkom wody STANOWCZE NIE a burmistrzowi pozostało się tylko do tego przyłączyć. Nie ma wyjścia.[/quote]

Jeżeli zarząd tak rządzi że od lat cenę wody podnosi o coraz większy wskaźnik przy równoczesnej prawie deflacji w kraju a w perspektywie są coroczne kilkunastoprocentowe podwyżki to znaczy że tak ma i inaczej nie potrafi … rozwiązanie jest więc tylko jedno a wszelkie inne działania bez zmian tylko problem oddalą w czasie a wybuchnie on po kolejnych wyborach kilkudziesięcioprocentowymi podwyżkami …

Gest Kozakiewicza
Gest Kozakiewicza

To radni przede wszystkim mówią podwyżkom wody STANOWCZE NIE a burmistrzowi pozostało się tylko do tego przyłączyć. Nie ma wyjścia.

Aaaaaa
Aaaaaa

[quote name=”Młody”]Cytuję Obserwatorka:
„Dlatego wspierajmy Piaśnika, pokazuje mieszkańcom to całe zło, i walczy z układem tak jak obiecywał.”

Ale Osuchowi nie dorównuje w tej walce a już w skuteczności to jest bez szans …[/quote]
PiS w Olkuszu się już skończył, ale przyjdzie i czas, że w ogóle się skończy. Ludzie wcześniej czy póżniej to zrozumieją. Oby jak najszybciej.

Młody
Młody

Cytuję Obserwatorka:
„Dlatego wspierajmy Piaśnika, pokazuje mieszkańcom to całe zło, i walczy z układem tak jak obiecywał.”

Ale Osuchowi nie dorównuje w tej walce a już w skuteczności to jest bez szans …

Obserwatorka
Obserwatorka

[quote name=”Kazimierz”]Kochani!!!!!!!! wszyscy bez wyjątków , bez przekonań politycznych ! bez sensu jest pisanie na temat naszych Olkuskich „Władz”, czy tak trudno dostrzeć , że od lat nic się nie da zrobić w tym grajdołku jakim staje się Olkusz!!! tu działa od lat „towarzystwo wzajemnej adoracji” a mieszkańców mają w d….., liczy się tylko kasa i układy ! a ludziska i tak znów zagłosują za nimi w następnej kadencji !!! Pan Rzepka będąc „burmistrzem” spieprzył wszystko ! Olkuskie wodociągi , rozzuchwalone za jego kadencji, robią teraz z nas mieszkańców „dojne krowy” ceny idą w dórę a woda jest niczym z… Czytaj więcej »

tabor05
tabor05

Chcą niby taniej wody a nikt nie chce podjąć się ujęcia wody w OFNE. Wolą truć nas tym świństwem pełnym chloru, nikczemni zwolennicy depopulacji ziemi.

Wyrozumiały
Wyrozumiały

Ludzie dla czego jesteście tacy niewyrozumiali. Przecież podwyżka cen wody jest konieczna. Zapomnieliście już o skażeniu wody, jakie miało miejsce. Czy wiecie ile wody musiały spuścić wodociągi, aby przepłukać całą instalację w powiecie? Czy nie wiecie ile kosztuje codzienne badanie jakości wody i jej składu bakteriologicznego? Czy nie wiecie ile inwestycji trzeba poczynić, by zapewnić dobrą wodę powiatowi?Chyba nie wiecie. Przecież trzeba też odpowiednio wynagrodzić zarządowi wodociągów trud, jaki wnieśli w likwidację skażenia. Ludzie nie spali po nocach, żebyście mogli pić czystą wodę. Ponadto trzeba inwestować w przedsięwzięcia mające w przyszłości czystą wodę po zamknięciu kopalni. Nie tylko ta podwyżka… Czytaj więcej »

Pietruś Pstrąg
Pietruś Pstrąg

[quote name=”Chybuś Stanisław”]Być może trzeba będzie zaprosić do naszego miasta i powiatu przedstawicieli z Ministerstwa Zbigniewa Ziobry, aby przeprowadzili rzetelny „audyt” dotyczący „sprywatyzowanych” przedsiębiorstw na tym terenie, oraz funkcjonowania tych istniejących. Jak to możliwe aby przeprowadzoną transakcję wyzbycia się ZGH za niewielki procent jego wartości można było uznać za prawidłową. Gdyby dotyczyło to zakupu samochodu po tak zaniżonej wartości, US od razu wycenił by jego rynkową wartość, a organa ścigania potraktowały jak przestępców. W tym przypadku Temida była nie tylko ślepa, ale głucha i oniemiała. Ktoś powie, że takie było przyzwolenie. Czyje i na co? Chyba jedynie tych, którzy mieli… Czytaj więcej »

Chybuś Stanisław
Chybuś Stanisław

Być może trzeba będzie zaprosić do naszego miasta i powiatu przedstawicieli z Ministerstwa Zbigniewa Ziobry, aby przeprowadzili rzetelny „audyt” dotyczący „sprywatyzowanych” przedsiębiorstw na tym terenie, oraz funkcjonowania tych istniejących. Jak to możliwe aby przeprowadzoną transakcję wyzbycia się ZGH za niewielki procent jego wartości można było uznać za prawidłową. Gdyby dotyczyło to zakupu samochodu po tak zaniżonej wartości, US od razu wycenił by jego rynkową wartość, a organa ścigania potraktowały jak przestępców. W tym przypadku Temida była nie tylko ślepa, ale głucha i oniemiała. Ktoś powie, że takie było przyzwolenie. Czyje i na co? Chyba jedynie tych, którzy mieli w tym… Czytaj więcej »

www.pl
www.pl

[quote name=”Kazimierz”]Kochani!!!!!!!! wszyscy bez wyjątków , bez przekonań politycznych ! bez sensu jest pisanie na temat naszych Olkuskich „Władz”, czy tak trudno dostrzeć , że od lat nic się nie da zrobić w tym grajdołku jakim staje się Olkusz!!! tu działa od lat „towarzystwo wzajemnej adoracji” a mieszkańców mają w d….., liczy się tylko kasa i układy ! a ludziska i tak znów zagłosują za nimi w następnej kadencji !!! Pan Rzepka będąc „burmistrzem” spieprzył wszystko ! Olkuskie wodociągi , rozzuchwalone za jego kadencji, robią teraz z nas mieszkańców „dojne krowy” ceny idą w dórę a woda jest niczym z… Czytaj więcej »

Kazimierz
Kazimierz

Kochani!!!!!!!! wszyscy bez wyjątków , bez przekonań politycznych ! bez sensu jest pisanie na temat naszych Olkuskich „Władz”, czy tak trudno dostrzeć , że od lat nic się nie da zrobić w tym grajdołku jakim staje się Olkusz!!! tu działa od lat „towarzystwo wzajemnej adoracji” a mieszkańców mają w d….., liczy się tylko kasa i układy ! a ludziska i tak znów zagłosują za nimi w następnej kadencji !!! Pan Rzepka będąc „burmistrzem” spieprzył wszystko ! Olkuskie wodociągi , rozzuchwalone za jego kadencji, robią teraz z nas mieszkańców „dojne krowy” ceny idą w dórę a woda jest niczym z kloaki… Czytaj więcej »

Dżar Dżar Binks
Dżar Dżar Binks

A co wy wszyscy ludzie myślicie że jakby burmistrzem był ktoś inny to byłoby inaczej??. To miasto to jeden wielki układ ręka ręke myje. Każdy piszę że nic się nie zmienia, a co ma się zmienić skoro ciągle decydentami są te same osoby, skoro w 1 kadencji nic nie zrobili tzn. nic nie zmienili to co mają zmienić w 4 czy 5 kadencji. Ciągle te same nazwiska: Dudkiewicz, Kmita, Osuch, Rzepka, Kwaśniewski był starostą(oprócz tego że załatwił córce prace w ZGH to czym sie może pochwalić) jest radnym jeżeli kogoś nie wymieniłem to przepraszam. Oni patrzą tylko swojego a nie… Czytaj więcej »

z.boku
z.boku

[quote name=”…….”] Moze jakaś recepta cwaniaczku i bez populizmu. I nie wyjeżdżaj jaki to był młody, wszystkowiedzący i nie wybraliście go.[/quote] Niech nie wyjeżdża teraz, że nie wiedział o inwestycji, o prognozach taryfy. Przecież był radnym w poprzedniej kadencji. To co? Nie czytał papierów i nie wiedział za czym głosował? Takim tłumaczeniem ktoś tu się cwaniaczku ośmiesza. Ktoś inny już na tym forum napisał. Można było zrobić tak http://www.bukowno.pl/m_gl.php?action=n&id=45&szbl=2&id_poz=7437 Poinformować i wytłumaczyć. A nie zgrywać adwokata uciśnionych. Sorry Roman, ale nie dorastasz innym burmistrzom do pięt. To teraz do pracy, możecie już minusować…

.......
.......

[quote name=”z.boku”]Wydział Propagandy ostro pracuje. Szkoda tylko ze Emilka też nie rozumie co pisze, bo Roman to nigdy nie kumał co się wokół niego działo. Najpierw komunikacyjne seppuku teraz straszenie podwyżkami wody, których nie będzie, bo podwyżka ceny w taryfie dotyczy tylko gminy, a nie ludzi. Ludzie zapłacą nie więcej niż 3proc. dochodu rozporządzalnego, czyli prawie tyle ile już płacą. I więcej płacić nie będą. Resztę MUSI dopłacić gmina. Więc po co ludziom mieszać w głowach i straszyć podwyżką? No może po to żeby ludzie uwierzyli że Roman i tylko Roman o nich zadba. Ale w to nikt juz nie… Czytaj więcej »

klient
klient

„…wszyscy co chcieli działać i zmieniać Olkusz już są daleko jakoś nikt nie wytrzymał lub nawet nie chciał współpracować z Romanem – bo on współpracowników nie potrzebuje – to dyktator ot cała prawda o Romku i wierz mi znałem go i niestety znam dalej nic się nie zmienił od „pracy” w OFNE.[/quote]
Fakt, ludzi ma za nic.Podobno krzyczy na współpracowników przy klientach!!-żenada. Pan Pacuń ‚uciekł’ po pół roku. Teraz podobno wziął się za następnych…szkoda że nikt tego nie opisze gdzieś dalej.

z.boku
z.boku

Wydział Propagandy ostro pracuje. Szkoda tylko ze Emilka też nie rozumie co pisze, bo Roman to nigdy nie kumał co się wokół niego działo. Najpierw komunikacyjne seppuku teraz straszenie podwyżkami wody, których nie będzie, bo podwyżka ceny w taryfie dotyczy tylko gminy, a nie ludzi. Ludzie zapłacą nie więcej niż 3proc. dochodu rozporządzalnego, czyli prawie tyle ile już płacą. I więcej płacić nie będą. Resztę MUSI dopłacić gmina. Więc po co ludziom mieszać w głowach i straszyć podwyżką? No może po to żeby ludzie uwierzyli że Roman i tylko Roman o nich zadba. Ale w to nikt juz nie wierzy… Czytaj więcej »

wpis ok.
wpis ok.

[quote name=”emil”]Prawda jest taka że to co pisze burmistrz to propaganda ponieważ nie ma on żadnego formalnego wpływu na cenę wody i ścieków ustaloną przez wodociągi. Może on jedynie grzecznie prosić aby nie podnoszono cen , albo dopłacić do cen wody i ścieków z naszych podatków. Koło jest zamknięte i tak mieszkaniec płaci tyle ile ustali prezesuncio wodociągów.[/quote]I to jest prawda a nie artykuły młodych olkuskich populistów i krętaczy, którzy manipulują ludźmi wmawiając im że radny, który głosuje za ceną wynegocjowaną przez burmistrza jest za podwyżką. To jest nie prawda, radny który głosuje przeciw automatycznie jest za większą podwyżką ustaloną… Czytaj więcej »

emil
emil

Prawda jest taka że to co pisze burmistrz to propaganda ponieważ nie ma on żadnego formalnego wpływu na cenę wody i ścieków ustaloną przez wodociągi. Może on jedynie grzecznie prosić aby nie podnoszono cen , albo dopłacić do cen wody i ścieków z naszych podatków. Koło jest zamknięte i tak mieszkaniec płaci tyle ile ustali prezesuncio wodociągów.

Ali
Ali

Zgadza się Burmistrz jest najlepszym Burmistrzem w Polsce i proponuję w nagrodę lot na księżyc. W ramach oszczędności na artykuły sponsorowane tylko w jedną stronę 😆 .
Temu Panu już czas życzyć szczęśliwego lotu.

Pankracy
Pankracy

[quote name=”młody”]Panie Romku, Panie Romanie, Piękny RomanieCzy z racji wieku ma Pan tak krótką pamięć, czy to nie Pan był radnym jak były podejmowane decyzje o tym projekcie, czy to nie Pan głosował „za”, czy to nie Pan poniekąd jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuacje? Przecież zrzucanie winy na poprzedniego Burmistrza jest chyba dalekim nieporozumieniem – rządzi w mieście Rada Miasta a nie Burmistrz – o czym Pan już chyba się przekonał. Co Pan może? – tyle co poprzedni Burmistrz. To Pan i poprzednie Rady Miasta spowodowały zadłużenie wodociągów więc czas na spłatę. A jeżeli Pan nie pamięta – to może… Czytaj więcej »

młody
młody

Panie Romku, Panie Romanie, Piękny RomanieCzy z racji wieku ma Pan tak krótką pamięć, czy to nie Pan był radnym jak były podejmowane decyzje o tym projekcie, czy to nie Pan głosował „za”, czy to nie Pan poniekąd jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuacje? Przecież zrzucanie winy na poprzedniego Burmistrza jest chyba dalekim nieporozumieniem – rządzi w mieście Rada Miasta a nie Burmistrz – o czym Pan już chyba się przekonał. Co Pan może? – tyle co poprzedni Burmistrz. To Pan i poprzednie Rady Miasta spowodowały zadłużenie wodociągów więc czas na spłatę. A jeżeli Pan nie pamięta – to może zasłużona… Czytaj więcej »

obłudnicy
obłudnicy

[quote name=”Wodnik suwarek”]Bareizmów w wydaniu Burmistrza ciąg dalszy , a ja tam jestem za nim i za jego świtą , przynajmniej mam niezły ubaw , tylko pamiętajcie wszyscy ci którzy tworzą te Bareizmy – samorząd to nie instytucja której przewodnim mottem , tak przynajmniej jest w Olkuszu , są Bareizmy, wszyscy ci którzy dołożyli i dokładają rękę do tego schow kiedyś na pewno zostaną rozliczeni i oni jak rownież ich dzieci i dzieci ich dzieci …. bedą się wstydzić za nich[/quote]Już widzę kilku, którzy powinni być rozliczeni. Bez pracy, bez pieniędzy bez doświadczenia dostali się do rady a za chwilkę… Czytaj więcej »

Wodnik suwarek
Wodnik suwarek

Bareizmów w wydaniu Burmistrza ciąg dalszy , a ja tam jestem za nim i za jego świtą , przynajmniej mam niezły ubaw , tylko pamiętajcie wszyscy ci którzy tworzą te Bareizmy – samorząd to nie instytucja której przewodnim mottem , tak przynajmniej jest w Olkuszu , są Bareizmy, wszyscy ci którzy dołożyli i dokładają rękę do tego schow kiedyś na pewno zostaną rozliczeni i oni jak rownież ich dzieci i dzieci ich dzieci …. bedą się wstydzić za nich

qwo wadis
qwo wadis

[quote name=”wqeeeeeeeeeeeeeeeeee”][quote name=”Theon”]Gdyby burmistrz szczerze chciał się policzyć z Państwem Wodociągowym, to zgodnie z tym co zapowiadał nasłałby na nich prokuraturę za to co robili przy wymianie płyty rynku i Augustiańskiej[/quote]
Burmistrz nie donosi jak ci co to latają do krakowskiej i szczują na Olkusz.[/quote]
Szczują i minusują niewygodne wpisy. Żenujące działania pisiaczków, którzy nic nie robią tylko pilnują artykułów w Przeglądzie Olkuskim. Przynajmniej się czegoś o sobie dowiedzą bo narcyzm i buta ich zaślepia. Buta i upadek, tak się kończy chciwość, zazdrość, złośliwość i brak życzliwości dla innych. I jeszcze te zdrady, których się dopuszczali wobec tej dziesiątki, która ich opuściła.

wqeeeeeeeeeeeeeeeeee
wqeeeeeeeeeeeeeeeeee

[quote name=”Theon”]Gdyby burmistrz szczerze chciał się policzyć z Państwem Wodociągowym, to zgodnie z tym co zapowiadał nasłałby na nich prokuraturę za to co robili przy wymianie płyty rynku i Augustiańskiej[/quote]
Burmistrz nie donosi jak ci co to latają do krakowskiej i szczują na Olkusz.

Lidia
Lidia

[quote name=”Agnieszka”][quote name=”Młody”]A co na to nasz poseł, którego nigdzie nie widać, ani w Warszawie, ani w Poznaniu, ani w województwie, ani w powiecie i podobno nawet ze Szpitalnej w Olkuszu się gdzieś wyprowadził chociaż w całym internecie ten adres podaje … czy po wyborach problemy wyborców i regionu już go nie interesują ?[/quote]Poseł teraz nie ma czasu na Wasze miejscowe problemy,bo pilnuje i zajmuje się kotem prezesa.Prezes ma bardzo dużo naprawdę poważnych tematów i musiał kogoś co zna się na opiece kota wyznaczyć do opieki nad swoim kotem.[/quote]POSEŁ TEŻ TERAZ BĘDZIE STARTOWAŁ NA EUROPOSŁA ALE DOSTAŁ WARUNEK MUSI NAUCZYĆ… Czytaj więcej »

Theon
Theon

Gdyby burmistrz szczerze chciał się policzyć z Państwem Wodociągowym, to zgodnie z tym co zapowiadał nasłałby na nich prokuraturę za to co robili przy wymianie płyty rynku i Augustiańskiej

Agnieszka
Agnieszka

[quote name=”Młody”]A co na to nasz poseł, którego nigdzie nie widać, ani w Warszawie, ani w Poznaniu, ani w województwie, ani w powiecie i podobno nawet ze Szpitalnej w Olkuszu się gdzieś wyprowadził chociaż w całym internecie ten adres podaje …

czy po wyborach problemy wyborców i regionu już go nie interesują ?[/quote]
Poseł teraz nie ma czasu na Wasze miejscowe problemy,bo pilnuje i zajmuje się kotem prezesa.Prezes ma bardzo dużo naprawdę poważnych tematów i musiał kogoś co zna się na opiece kota wyznaczyć do opieki nad swoim kotem.

edziu
edziu

Poseł robi teraz dużo nocek, to i w dzień odsypia i go nie widać….hehe.

Młody
Młody

A co na to nasz poseł, którego nigdzie nie widać, ani w Warszawie, ani w Poznaniu, ani w województwie, ani w powiecie i podobno nawet ze Szpitalnej w Olkuszu się gdzieś wyprowadził chociaż w całym internecie ten adres podaje …

czy po wyborach problemy wyborców i regionu już go nie interesują ?

Janka
Janka

Ha, ha… boki zrywać, burmistrz jest niezły. Poradził sobie z radnymi pis poradzi sobie i z gminami, facet ma charyzmę.

Eco
Eco

A moze ktos zastanowi sie skad ta podwyzka wody ma sie wziac? Woda z kopalnii, niedlugo nie bedzie pobierana, gdyz kopalnia przestanie funkcjonowac. Jesli ktos mysli, ze da sie wyciagnac z rekawa pieniadze, to sie grubo myli, skad niby wezma sie fundusze na zwrot inwestycji tj. ( nie pamietam nazwy projektu. Ale chodzi tu o porzadkowanie gospodarki sciekowej, inwestycja opiewala na blisko 200 mln zl). Kolejny aspektem jest budowa nowych ujec wody. Wszystko w zyciu ma swoja cene, normalne jest to, ze takie ogromne inwestycje moga odbic sie na cenie wody. Najlepiej jest grac pod publikr i ,,moeic stanowcze nie”.… Czytaj więcej »

edziu
edziu

Jak zawsze Piaśnik gada pod publiczkę…… To że cena wody wzrośnie wiedział od minimum 6 lat jako Radny, a teraz zaskoczonego robi – Żenada…… Mieszkańcy nie dopłacą ani grosza do podwyżek, bo całe dopłaty idą z Urzędu, wiadomo że to i tak nasze pieniądze, ale i tak zostałyby wydane na inwestycje. Wszystkie podwyżki nie są spowodowane kogoś widzi misie. Olkuski magistrat na przestrzeni kilku lat dopłaci 15-20 milionów a zyskuje kilkakrotnie więcej. Więc nie wiem nad czym ten Piaśnik się rozczula. Nigdy w życiu Olkusz jako samodzielna gmina nawet w 20% nie zrealizował by tylu nowych chodników, dróg, kanalizacji……Między innymi… Czytaj więcej »

Neutralny
Neutralny

Co jest intencją pana Burmistrza? Mieszanie ludziom w głowach? Obiecywał Pan Burmistrz przed wyborami, że wpłynie na zarządzanie w wodociągach- a teraz mówi, ze nie ma na to wpływu. Co to za gra!!!

Obserwaor
Obserwaor

Spokojnie – poczekamy i rozliczymy Pana Burmistrza nie tylko z artykułów sponsorowanych ale z innych działań. Niech ma to na uwadze, że wiele osób go obserwuje na razie z cierpliwością. Sprawdzimy każdą wydaną złotówkę, każdą inwestycję, każde zatrudnienie. Niemniej jednak coś chce zrobić tylko czy szczerze – to się okaże.

Młody
Młody

[quote name=”poprawka”]Pomysł aby z dużym wyprzedzeniem informować mieszkańców o podwyżkach wody i dyskutować nad tym, wyszedł od radnych. Burmistrza zadaniem jest zorganizowanie spotkań z PWiK.[/quote]

Zadaniem burmistrza i radnych jest powoływanie, kontrolowanie i rozliczanie takiego zarzadu i takiej rady nadzorczej wodociągów aby mieszkańcy mieli tanią, smaczną i czystą wodę i nie powinien to być ani przytułek dla władzy z lat ubiegłych ani krewnych i znajomych opłacanych z pieniędzy mieszkańców …

llllllll
llllllll

Panie Burmistrzu, wszyscy wyborcy i mieszkańcy kraju kochamy Pana. Niech się uczą od Pana przegrani w II turze.

teleexpres
teleexpres

burmistrza trzeba zgłosić do teleexpresu jako człowieka pozytywnie zakręconego. Zasiądzie w loży smakoszy chloru 🙂

poprawka
poprawka

Pomysł aby z dużym wyprzedzeniem informować mieszkańców o podwyżkach wody i dyskutować nad tym, wyszedł od radnych. Burmistrza zadaniem jest zorganizowanie spotkań z PWiK.