1

W II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie odbył się etap okręgowy III Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Do II etapu zakwalifikowało się z naszego liceum 10 uczniów. Od początku istnienia Olimpiady nasza szkoła, jako jedyna
w powiecie, bierze udział w tym przedsięwzięciu i za każdym razem z wielkim sukcesem. Tak było i tym razem. III etap Olimpiady odbył się 15 kwietnia b.r. w Katedrze Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi.Do ścisłego Finału przeszło tylko 24. uczestników z całej Polski. Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazł się – Łukasz Hawrylak uczeń klasy 1 c, który zajął 2 miejsce w kraju i zdobył tytuł laureata. Opiekunem ucznia jest: mgr Bogusława Wajdzik.

2Cieszy nas fakt, że młodych ludzi interesują zagadnienia związane z książką i informacją naukową. Głównym celem Olimpiady jest dotrzeć do młodego człowieka poprzez rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i dziedzictwem kultury narodowej, a także wychowywać młodzież i przygotować ją do życia w społeczeństwie informacyjnym.

W dobie komputeryzacji i rozwoju nowych technologii pojawia się na rynku pracy zapotrzebowanie na nowe profesje takie jak: „broker informacji”, czy „archiwista”. Są to przyszłościowe kierunki, na których studenci kształcą się na Wydziale Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej.

I LO w Olkuszu

3

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze