debata

W olkuskiej Radzie Miejskiej powstał drugi klub radnych. Spośród 21 członków Rady tylko 4 nie należy do żadnego z nich.

Dwunastu radnych tworzy Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości i Niezależni: przewodniczący  Tomasz Zaborowski, Małgorzata Bień, Henryk Gamrat, Józef Filas, Grzegorz Lipiński, Stanisław Łydka, Michał Masłowski, Michał Mrówka, Wojciech Ozdoba, Wojciech Panek, Małgorzata Postołek oraz Ryszard Ryza.

Na ostatniej sesji poinformowano, że zawiązał się Klub Radnych Ziemia Olkuska. W jego skład wchodzą: przewodniczący Jan Kucharzyk, Janusz Dudkiewicz, Dariusz Kasprzyk, Ewa Kiełtyka oraz Wojciech Wadas.

Z matematyki wynika, że są także radni nienależący do żadnego z wyżej wymienionych klubów. Są to: Apolinary Ćwięczek, Grzegorz Tomsia, Jarosław Gałka, Jerzy Kwaśniewski.

Jak myślicie: założą trzeci klub, pozostaną niezrzeszeni czy może przyłączą się do któregoś z już istniejących klubów?

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
demostenes
demostenes
9 lat temu

W wyborach do Rady Miejskiej zwyciężył PiS.Mieszkańcy zaufali często nowym, młodym osobom.Nie dali jednak PiS-owi pełni władzy.Ich lider Łukasz Kmita przegrał nieznacznie w II turze wyborów na Burmistrza.Myślę, że Łukasz Kmita przegrał z powodu braku doświadczenia w zarządzaniu miastem.Jeżeli teraz radni PiS-u i Łukasz Kmita nie udowodnią, że są w stanie skutecznie współpracować z innymi, skutecznie zarządzać Gminą, wprowadzać nowe, uczciwe, zgodne z wolą mieszkańców standardy rządzenia, drugiej szansy mogą już nie dostać.panie Łukaszu, niech Pan da sobie spokój z tym powiatem, Pana miejsce jest w Gminie Olkusz.Olkuszowi potrzebny jest młody profesjonalny polityk, który z pełnym oddaniem zaangażuje się w służbę mieszkańcom.Niech Pan wykorzysta potencjał, który tkwi w radnych PiS-u i niezależnych.Niech stanie się Pan ich liderem i wspólnie z nimi stworzy nowy Olkusz.Niech Pan nie zmarnuje tej szansy, drugiej może nie być.

Radnik
Radnik
9 lat temu

[quote name=”banan”]Pan Kucharzy i pan Dudkiewicz – zgrana partia. Kiedyś wrogowie, a dziś przyjaciele…
Tak właśnie Roman uwikłał się w układy…[/quote]
Roman nie tyle sie uwikłał w układy PO -SLD -owskie ale jest jednym z Poddanych tego układu. Wybierzemy Zmiany , co on chciał zmienić ? Co tym ludziom naobiecywał , człowiek głębokiej lewicy nigdy nie zrzuci swej skory , jedynie na krótki czas może zamydlić ludziom oczy, Klątwa nad Olkuszem wciąż ciąży , a do sejmowego mowię tak , demokracja to taki twór gdzie zarówno potrzebna jest koalicja jak i opozycja a miedzy innymi po to aby patrzeć władzy na ręce i krytykować wszystko to co władza robi przeciwko ludziom , tylko mam problem z utozsamieniem Pani Przew. RM Pani Bień i Vce Gamrata , Vce Tomsia , czy Vce Swięczek ,czy oni sa opozycja przeciw władzy ? Czy może koalicja z władza , bo przecież sa to urzędy najwyższe w mieście

a czy to sejm ?
a czy to sejm ?
9 lat temu

a to już im nie wystarczy że tworzą jedną RM tylko chcą sie dzielić i okopywać w jakiś tam klubikach ? powinni wspólnie dbać o dobro miasta bo w jedności siła ,a nie rywlizacja klubowa.

uważny czytelnik
uważny czytelnik
9 lat temu

:zzz :zzz :zzz

BOLEK I LOLEK
BOLEK I LOLEK
9 lat temu

W zwiąku z przeprowadzonym wywiadem, który ukazał się na łamach P.O- PRZEGLĄDU OLKUSKIEGO Mieszkańcy Ziemi Olkuskiej pragną oficjalnie przeprosić SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NUMER 9 wraz z Gimnazjum numer 4. Szkoły te mieszczą się na osiedlu Słowiki. Ww. szkoły od zawszwe cieszyły się dobrą opinią, a ich uczniowie odnosili, jak i odnoszą zawsze sukcesy, w konkursach i olimpiadach. Nasze słowa przeprosin kierujemy na ręcę obecnego Zastępcy Przewodniczącej Rady Gminy- Pana Henryka Gamrata. Przepraszamy!!!!!

banan
banan
9 lat temu

Pan Kucharzy i pan Dudkiewicz – zgrana partia. Kiedyś wrogowie, a dziś przyjaciele…
Tak właśnie Roman uwikłał się w układy…

olek
olek
9 lat temu

Czyżby cała ziemia olkuska tylko miała tych 5-ro radnych i to jeszcze pozbieranych z różnych opcji politycznych i stowarzyszeń, przecież na niej mieszka ok.50 tys. ludzi. Ale mizeria.