wasze interwencje nowe

– Uliczna lampa przy przejściu dla pieszych na wysokości szkoły przy ul. Kantego często nie świeci. Takiego problemu nie ma z dwoma pobliskimi lampami, a to właśnie pasy powinny być bardzo dobrze oświetlone – poinformował naszą redakcję mieszkaniec Olkusza. Do „Przeglądu Olkuskiego” trafiła też interwencja dotycząca braku oświetlenia na kładce łączącej ul. Dworską z ul. Na Skarpie.

Za uliczne oświetlenie odpowiada gmina, bez względu na kategorię dróg, przy których znajdują się lampy. W magistracie deklarują, że wszystkie zgłaszane interwencje są weryfikowane i przekazywane natychmiastowo do Tauronu, który zajmuje się naprawą usterek. Te, zgłoszone przez naszą redakcję, zostały naprawione.

– Czy pracownicy Urzędu systematycznie sprawdzają uliczne oświetlenie? Jak często wykonywane są przeglądy lamp? Gdzie należy zgłaszać usterki, takie jak ta przy ul. Kantego? – pytają nasi Czytelnicy.

Rzecznik urzędu wyjaśnia, że oświetlenie uliczne sprawdzane jest przez pracowników Urzędu systematycznie. – Przy ponad 4000 lampach do utrzymania może zdarzyć się, że któraś przestanie poprawnie działać nawet kilka godzin po przeglądzie. Pracownicy Wydziału Drogowego są również szczególnie wyczuleni na to, aby zwracać uwagę na działanie oświetlenia w godzinach nocnych. Dodatkowo, takiego przeglądu dokonuje Straż Miejska podczas nocnych patroli. Każda dostrzeżona usterka zostaje wówczas natychmiastowo zgłaszana do Tauronu – informuje Michał Latos, rzecznik olkuskiego magistratu.

Usterki oświetlenia ulicznego można zgłaszać bezpośrednio w Wydziale Drogowym UMiG Olkusz pod nr tel. 32/ 626 01 57. Przypominamy  Czytelnikom, że na naszej stronie zebraliśmy dane teleadresowe instytucji, do których należy zgłaszać różnego rodzaju problemy (związane np. z brakiem wody, awarią prądu czy dotyczące sprzątania ulic). Informacje te dostępne są tutaj:  http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/faq

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
9 lat temu

Oświetlenie parku miejskiego przy Mickiewicza jest za to tak imponujące że nocą bez lampy foty lepiej tam wychodzą jak w słoneczne południe na rynku, nikt tam wieczorem na ławeczkę z laską iść się nie odważy …