Dzieci i młodzież, które nie wyjechały na ferie, mogły ten czas spędzić na sportowo w mieście. MOSiR w Olkuszu przygotował dla nich wiele atrakcji na każdy dzień zimowej przerwy w nauce. W zawodach i sportowych zajęciach wzięło udział ponad 2300 osób. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku rozpoczęto od Turnieju Halowego Piłki Nożnej dla gimnazjalistów, w którym wystartowało 15 drużyn. Przewidywalnością w wyborze nazwy zespołu wykazali się zawodnicy ekipy „Lepsi od was”, którzy uplasowali się na pierwszym miejscu. Zwycięska ekipa zagrała w składzie: Krystian Durański, Maciej Sowula, Maciej Kasprzyk, Kacper Kulawik, Konrad Zajega i Jakub Orczyk.

Na drugim miejscu znalazły się „Betlejemskie Pomykacze”, czyli: Mateusz Szymański, Jacek Kapusta, Michał Wójcicki, Dawid Tumiłowicz i Jakub Kurzątkowski. Trzecia lokata przypadła „Klucze Team”, reprezentowanym przez  Marcina Ryzę, Joela Wołkiewicza, Mateusza Antoniaka, Macieja Latosa, Sebastiana Grzankę, Remigiusza Curyło, Kamila Małysę oraz Szymona Barczyka.  

W piłkarskim turnieju uczniów szkół podstawowych wygrał IKS Olkusz, gdzie zagrali: Olaf Kulawik, Adrian Dudzik, Marcin Nowak, Bartek Wdowik i Jan Kotnis. Ekipa „Siarczan Kapusty” w składzie: Artur Surmik, Szymon Taszyński, Marek Kiełtyka, Sebastian Lidwin, Jakub Bakowski oraz Ireneusz Tomsia, zajęła drugie miejsce. Na podium znalazła się również drużyna „FC Mohery”, w której grali: Krystian Kostyra, Mateusz Hetnar, Kamil Trębecki, Łukasz Kostyra, Arek Jamróg, Krzysztof Janas, Mateusz Kowal, Dominik Mucha, Kamil Toborowicz. Wśród piłkarzy była jedna pzredstawicielka płci pieknej – Weronika Furman z SP w Sienicznie.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności również w Turnieju Koszykówki. W kategorii gimnazjalistów w grze systemem „każdy z każdym” zwyciężyli „Czarci z Zachodu”: Rafał Majsterek, Alek Bąchór, Przemek Kluza i Michał Gręda. Kolejne dwa miejsca zajęli „Chłopaki z LO (PK)” (Łukasz Żuławiński, Rafał Graca, Mateusz Skubis,) oraz „G 3” (Darek Zwierz, Adrian Konderak, Patryk Sioła i Marek Pandel.). W gronie uczniów szkół średnich wygrała ekipa „Glinianki”, czyli: Jakub Nowak, Rafał Graca, Kamil Płaszczyk i Michał Wilk. Druga lokata przypadła „Pakusce” w składzie: Tomasz Wilk, Adrian Andrzejczyk, Łukasz Minor, Marek Goliasz oraz Paweł Urasiński.

Podczas sportowych ferii nie mogło zabraknąć tenisa stołowego, który w Olkuszu cieszy się wyjątkową popularnością. 88 uczniów grało systemem pucharowym, do dwóch przegranych spotkań. Wśród uczennic podstawówek wygrała Karolina Gil (SP Chełm) przed Ewą Filiczak (SP Witeradów), a w kategorii chłopców Jakub Sroka (SP Czubrowice) pokonał uczniów z Jaroszowca: Kamila Nowaka i Kacpra Majewskiego. W gronie gimnazjalistek zagrała Paulina Kiełtyka (Gim. nr 4 w Olkuszu). Tomasz Olesiak z Gim. w Kluczach wygrał swoją kategorię, tuż za nim uplasowali się gimnazjaliści z Sułoszowej: Karol Gęgotek i Gabriel Grzebinoga. Przy stołach zmierzyli się też uczniowie szkół średnich. W kategorii dziewcząt Martyna Glanowska uplasowała się przed Agnieszką Mosurek, obie z II LO. Wśród chłopców wygrał Przemysław Izdebski z olkuskiego Liceum Mundurowego. Kolejne dwa miejsca zajęli uczniowie I LO w Olkuszu: Maciej Waśniowski i Łukasz Wypchał.

Kolejną atrakcją ferii z MOSiR-em był Turniej Badmintona. Wśród uczniów podstawówek wyróżniła się Karolina Plutka (SP 2 Olkusz), a wśród gimnazjalistów Kamil Plutka (Gim. nr 1 w Olkuszu). Licealiści z „jedynki” okupili całe podium: najwyżej stanął Damian Niedziółka, a za nim Paweł Noga i Dominik Kajda.
Najlepsi sportowcy we wszystkich zawodach otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez MOSIR Olkusz, Supermarket „Nasz” i ZPC „Skawa” Wadowice.

Poza zawodami dla zainteresowanych sportowym spedzaniem wolnego czasu przygotowano regularne zajęcia z kilku dyscyplin sportowych.  Największym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Karate i Samoobrony, prowadzona przez Klub Kyokushin Karate z Bukowna. Z takiej formy aktywności skorzystało 270 osób. –Na zajęciach z kyokushin karate spędzałem świetnie czas. Poznałem wielu kolegów, z którymi  będę się nadal spotykał. Najbardziej podobały mi się zajęcia z samoobrony. Sensei uczył nas, jak mamy się bronić, gdy ktoś zaatakuje nas nożem lub będzie chciał do nas strzelać z pistoletu – opowiada Oskar Janawa.
Przez 10 dni ponad 200 osób uczestniczyło w zajęciach pływackich, a 165 chętnych ćwiczyło podstawy akrobatyki sportowej. Prawie 200 osób wybrało zajęcia z fitnessu.
Przy organizacji zajęć pomogli: Zespół Szkolno – Przedszkolno Integracyjny nr 1 w Olkuszu i Klub Kyokushin Karate z Bukowna. Pomoc medyczną zapewniła Grupa Ratowników Medycznych PCK Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze