mok_festiwal_koled_i_pastoralek_elim_pow_fot_1

Od godziny 9 rano do godziny 20 wieczorem trwały przesłuchania rejonowych eliminacji XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Do rywalizacji o nominacje do finału w Będzinie i o nagrody wręczane podczas koncertu galowego w Olkuszu zgłosiło się 70 podmiotów wykonawczych.
W ubiegły czwartek do olkuskiego Miejskiego Ośrodka Kultury przybyli soliści, duety, chóry i zespoły z terenu miasta, okolicznych sołectw, sąsiednich gmin powiatu, a także ze Sławkowa, Krzeszowic, Jerzmanowic i Przegini. Ich występy oceniało jury w składzie: Krzysztof Ziętek – przewodniczący, juror przesłuchań finałowych festiwalu, Magdalena Janik – śpiewaczka (znana olkuskim melomanom z recitalu w olkuskiej Bazylice św. Andrzeja), Marcin Wiercioch – muzyk i pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej w Olkuszu.

Po wielogodzinnych przesłuchaniach postanowili I nagrodę wśród solistów w kategorii dzieci przyznać Annie Gaweł z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. II nagrodę wyśpiewała Aleksandra Duda reprezentująca MOK w Bukownie, zaś III nagroda przypadła Borysowi Stepanyanowi, również z MOK w Bukownie. Ponadto wyróżniona została Joanna Ledeman, także z MOK w Bukownie. mok_festiwal_koled_i_pastoralek_elim_pow_fot_2

Spośród solistów w kategorii młodzież i dorośli najwyżej ocenione zostały przez jury kolędy w wykonaniu Olgi Skrzyniarz z MOK w Bukownie. II nagrodę otrzyma Paulina Powaga z MOK w Olkuszu, zaś laureatką III nagrody jest Aneta Dobra ze Studia Artystycznego Efendi Clue w Wolbromiu. Wyróżniona została też Natalia Jajkiewicz z MOK w Olkuszu.

Zwyciężczyniami wśród zespołów okazał się duet Arpenik Kroyan i Natalia Zięba z Ogniska Muzycznego Żaczek w Olkuszu, a II nagrodę jury przyznało duetowi PAMA z MOK w Olkuszu.

Do finału festiwalu, który odbędzie się w dniach 5-8 stycznia 2012 r. w Będzinie, zakwalifikowane zostały dwa ww. duety oraz soliści: Anna Gaweł, Aleksandra Duda, Olga Skrzyniarz i Paulina Powaga.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Blue Man
Blue Man
10 lat temu

CZARNO WSZĘDZIE, NUDNO WSZĘDZIE, CO TO BĘDZIE? CO TO BĘDZIE!

Citizen
Citizen
10 lat temu

Nie przenoście nam obrzędów kościelnych do świeckich domów kultury. Od zabobonów są kościoły i sale katechetyczne.