1

„Serdecznie witamy na dzisiejszym spotkaniu wyjątkowych gości: nasze kochane Babcie i ukochanych Dziadków. O Babci śpiewano już wiele piosenek, o Babci pisano już wiele bajeczek, ale nasza nowoczesna Babcia aerobik z nami ćwiczy, nasza Babcia, nasz przyjaciel, na nią zawsze można liczyć”- takimi słowami uczennica klasy V przywitała dostojnych gości. Tradycją naszej szkoły jest celebrowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Podczas spotkania Babcie i Dziadkowie podziwiali talenty swoich wnuków. Uczniowie klasy II zaprezentowali inscenizację „O Babci, wilku i dzieciach w czapeczkach”, uczniowie klasy III pokazali wesołe scenki z życia codziennego naszych seniorów oraz ich wnucząt. Były też piosenki, które rozśmieszały a także wzruszały. Uczniowie starszych klas zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i taneczne.

2

Dzieci popisywały się grą na fletach i organach, a nasz niezastąpiony Pan Jerzy Sobiecki nauczyciel muzyki śpiewając utwór Piotra Szczepanika wywołał na twarzach naszych gości ogromne wzruszenie. Dziewczynki z klasy V śpiewały piosenki również w języku angielskim.Uczniowie z kółka tanecznego zaprezentowali dwa tańce nowoczesne- hip-hop (grupa młodsza i grupa starsza). Następnie szkolne „Chichotki ‘’ zatańczyły dla swoich kochanych babć i dziadków taniec kowbojski oraz brazylijską sambę. Gorące rytmy zachęciły babcie i dziadków do wspólnej zabawy.

3

Na koniec wszystkie wnuczęta odśpiewały STO LAT, złożyły swoim bliskim życzenia, podziękowały za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Pani Dyrektor Beata Furman życzyła wszystkim gościom dużo zdrowia oraz długich lat życia, podziękowała za przybycie i zaprosiła na uroczystość w przyszłym roku.

4

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, radości i wzruszeń, czego dowodem było wystąpienie Pana Małysy. Podziękował Pani Dyrektor, nauczycielom a przede wszystkim dzieciom za przygotowanie tak wspaniałego spotkania.
Po uroczystości nastąpiła chwila dla fotografa, kiedy można było wykonać wspólne zdjęcie z babcią i dziadkiem.

SP Braciejówka

5

6

7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze