wyjazd integracyjny 2016

15 września uczniowie z klas II -VI wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami na wycieczkę integracyjną. Wyjazd integracyjny w naszej szkole stał się już coroczną tradycją. Jego celem jest kształcenie umiejętności nawiązywania właściwych relacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych, a co najważniejsze dobra zabawa.
Przed wyjazdem w szkole uczniowie uczestniczyli w grze ,,Poznajemy nauczanie Jana Pawła II – naszego Patrona”. Gra zorganizowana w formie podchodów bardzo przypadła do gustu wszystkim dzieciom. Podczas wycieczki zespoły uczniowskie z poszczególnych klas rywalizowały między sobą w grach i zabawach sportowych na terenie Parku Rekreacyjno – Krajobrazowego ,,Silver Park”. Obejrzeliśmy również atrakcję Skateparku – skansen maszyn górniczych, które pracowały w okolicznych kopalniach. Sportowa rywalizacja to nie jedyna atrakcja naszej wyprawy. Uczestniczyliśmy również w ciekawych zajęciach przyrodniczych w ,,zielonej klasie” mieszczącej się w Gospodarstwie Szkółkarskim na Pomorzanach. Pani Maria Gronicz z Nadleśnictwa Olkusz zapoznała nas z produkcją szkółkarską i kolejnymi cyklami powstawania lasu – od nasionka do drzewa. Dowiedzieliśmy się, po co się je zakłada, jakie drzewa w nich rosną i kto o nie dba.

wyjazd integracyjny 2016 4

 

Spacerując po szkółce dzieci miały możliwość z bliska poznać zasady funkcjonowania szkółki leśnej oraz zaobserwowania wzrostu młodych drzewek i ich rozpoznawania. Dowiedziały się wielu informacji dotyczących pory wysiewu nasion poszczególnych drzew i okresu ich sadzenia. Wielką atrakcją dla uczniów była demonstracja zraszaczy nawadniających drzewa, obejrzeliśmy również szklarnie, chłodnie oraz urządzenia i maszyny służące do upraw leśnych. Na zakończenie wszyscy napisali quiz dla młodych leśników. W trakcie wycieczki nie zabrakło również pysznej kiełbaski upieczonej na ognisku. Pogoda, humor i dobra zabawa dopisywała wszystkim. Spędzony czas upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie. Ten wyjazd z pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci i będziemy miło go wspominać.

Anna Facler-Januszek SP Braciejówka

wyjazd integracyjny 2016 2

wyjazd integracyjny 2016 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze