5

W październiku uczniowie i zainteresowani mieszkańcy Żurady spotykają się w szkole, aby razem wspominać Jana Pawła II. Dzień Papieski – obchodzony w niedzielę poprzedzającą 16 października – jest także okazją do wspierania zdolnych młodych. W całej Polsce zbierane są pieniądze na stypendia dla polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Mieszkańcy Żurady także pomagają – zebrane pieniądze przeznaczane są na wsparcie drogi edukacyjnej jednej z afrykańskich uczennic – Eugenii, której od jakiegoś czasu pomaga nasza szkoła.

1

W tym roku spotkaliśmy się 19 października. Wszyscy zebrani w naszej sali gimnastycznej mieli możliwość doświadczenia prawdziwej wielkiej chrześcijańskiej radości. Uroczystość ukoronowało przybycie zaproszonych księży z naszej parafii: księdza proboszcza Mieczysława Miarki oraz księdza Piotra Janiczka. Spotkanie było podzielone na kilka etapów: wspólne odmówienie różańca świętego, prezentacja multimedialna, dotycząca osoby Jana Pawła II i część artystyczna. Ta ostatnia wywołała niemałe wzruszenie na zebranych. Na początku uczniowie klas IV – VI zaprezentowali piękne przestawienie teatralne pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, po czym nadeszła pora na występy wokalne naszego chóru pod kierunkiem pani Mirosławy Nadymus. Nad całą uroczystością czuwała nasza pani katechetka Danuta Komuńska.

3

Podobnie jak w ubiegłych latach, zbieraliśmy pieniądze na edukację naszej afrykańskiej uczennicy Eugenii. W tym roku osiągnęliśmy jeszcze lepszy wynik niż w ubiegłym – 1016 zł!!! Tyle udało nam się uzbierać, dzięki Waszej pomocy. Dziękujemy!!!

SP Żurada

2

4

6

7

8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze