basniowa noc

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Żuradzie zostało zorganizowane „Nocne Czytanie”. Tym razem uczniowie mieli możliwość wędrować po fantastycznym świecie baśni. Dzieci wszystkich klas (I – VI), samodzielnie lub w eskorcie rodziców, przybyli do szkoły około godziny 19 –  w ciepły, radosny piątkowy wieczór – 04.04.2014r.  – po wypakowaniu najważniejszego ekwipunku – śpiworów, karimat, poduszek, prowiantu, dobrego humoru itd. – spotkaliśmy się na Sali Gimnastycznej.

Naszymi gośćmi specjalnymi byli: Zastępca Burmistrza Miasta Olkusz – pan Włodzimierz Łysoń, Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców – pani Paulina Polak, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Olkuszu – pani Halina Barańska – Flak oraz nasz „wierny towarzysz” wielu szkolnych akcji Sołtys Żurady – pan Zbigniew Brzeski. Po uroczystym powitaniu wszystkich zgromadzonych, przez dyrektora szkoły panią Renatę Pogodzik, nastąpiło długo oczekiwane rozpoczęcie tej jakże magicznej nocy.

 

Do baśniowej krainy, z uśmiechem na twarzy wprowadził nas występ aktorów z Koła Teatralnego, którzy brawurowo zaprezentowali dobrze wszystkim znaną baśń „Czerwony Kapturek”. Dowcipne teksty, niezwykłe połączenie muzyki i słowa, efekty komiczne oraz niekończące się brawa – potwierdziły tylko aktorskie uzdolnienia naszych wychowanków. Po tym spektaklu,  młodsze dzieci z klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami,  udali się do sali, gdzie pani Paulina Polak i pan Włodzimierz Łysoń, czytali „Kwiat paproci” oraz „Szklaną Górę”. Starsi uczniowie mieli okazje usłyszeć drugą część „Opowieści z Narnii. Księcia Kaspiana”  – w wykonaniu pani Haliny Barańskiej – Flak i pana Zbigniewa Brzeskiego.

basniowa noc2Po lekturze dzieci udały się na krótka przerwę, podczas której mogły zorganizować sobie miejsce do spania oraz zjeść kolację. Emocje nadal nie opadały.
Kolejnymi atrakcjami były konkursy: z wiedzy na temat znanych baśni, plastyczne oraz wybieraliśmy Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania. Okazało się, ze mamy dwóch Mistrzów – pierwsze miejsce ex aequo – przypadło Klaudiuszowi Głowackiemu oraz Wojciechowi Zbieg. Serdecznie gratulujemy. Na zakończenie imprezy przewidziane zostały projekcje filmowe – młodsze dzieci mogły obejrzeć bajki a starszaki – kinową wersję „Księcia Kaspiana”.
Spać poszliśmy bardzo późno (niektórzy ponoć tak zaaferowani tymi baśniami w ogóle nie poszli).  Następnego dnia, o 7 rano, po uporządkowaniu sal, z uśmiechami na twarzach, niedospani, lecz z zamiarem  powtórzenia w przyszłym roku tej imprezy, rozeszliśmy się do domów.

Ta noc z baśnią była dla dzieci niezwykłą przygodą. Pamiętajmy, że jeśli chcemy, by nasi uczniowie świadomie i coraz lepiej poznawali rzeczywistość, chętniej sięgali po książkę, posługiwali się językiem literackim, czytajmy dzieciom jak najczęściej. Organizatorzy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żuradzie składają serdeczne podziękowania przybyłym Gościom, Nauczycielom i Rodzicom za tak udaną i wspaniałą akcję.

Tekst nadesłany przez SP Żurada

basniowa noc4

basniowa noc3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze