bal6

W piątek 31 stycznia 2014r. obył się Wielki Bal Karnawałowy. Udział w wzięły wszystkie dzieci przedszkolne wraz z uczniami klas I-III, a po nich od godziny 16 – pląsały dzieci z klas starszych IV – VI.

Taka zabawa to niezwykłe wydarzenie dla wszystkich. Bal wyczekiwany jest przez wiele tygodni, poprzedzony licznymi przygotowaniami; dekorowaniem sali, projektowaniem i tworzeniem masek karnawałowych, kompletowaniem stroju.

 

I nadszedł czas, kiedy niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, czarodzieje, policjanci, królewny, motylki, krakowianki, strażacy, wampiry oraz Batman ze Spidermanem, a także  inne  postacie z kreskówek, opanowały na kilka godzin salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej w Żuradzie.
Powodzeniem cieszyły się podrygi w parach, w mniejszych i większych grupkach, a także zabawy taneczne. Ależ było wesoło i kolorowo. Podczas balu dzieci bawiły się ze swoimi paniami, a pod koniec zabawy dołączyli również rodzice naszych milusińskich. Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni Pan Wodzirej ogłosił  przerwę na posiłek – była pizza, słodycze i soki.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.  Jednak w szkole dłuższej ciszy nie było, ponieważ po przedszkolaczkach dzielnie wkroczyli starsi uczniowie. I znów w doskonałych nastrojach bawiły się cyganki z piratami i policjanci z księżniczkami. Za muzyczną oprawę odpowiedzialny był Dj Klaudek (Klaudiusz Głowacki) oraz Dj Mateo (Mateusz Kocjan). Humor dopisywał wszystkim uczestnikom balu. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Zabawę urozmaiciły słodkie poczęstunki i pizza.
 

Tegoroczny bal uznajemy za udany!!!! 

Tekst nadesłany przez Szkołę Podstawową w Żuradzie

1bal

bal1

bal2

bal3

bal4

bal5

bal7

bal8

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze