wasze interwencje nowe

Po niektórych ulicach w Olkuszu strach chodzić, bo panują tam egipskie ciemności – dzwonią do naszej redakcji Czytelnicy. Chodzi o osiedle Pakuska, a szczególnie o ul. Biema. W magistracie tłumaczą, że rozregulował się zegar astronomiczny.

Podobny temat pojawił się ostatnio na naszych łamach na początku lipca. Wówczas wyjaśniano, że system załączania oświetlenia ulicznego polega na włączaniu latarni z 20 – minutowym opóźnieniem względem zachodu słońca oraz wyłączeniu z 20 – minutowym wyprzedzeniem względem wschodu słońca. Niedawno dokonano korekty systemu.

– W centrum miasta chyba słońce wschodzi i zachodzi o innych godzinach niż u nas, bo tam jakoś oświetlenie działa jak trzeba. Wychodzę z domu rano przed godz. 6.00. Na zewnątrz jest ciemno, a lampy już nie świecą. Podobnie jest wieczorami. Przecież latarnie powinny być włączane w momencie, gdy zapada zmierzch! Czy ktoś w ogóle liczy się z naszym bezpieczeństwem? A może mamy chodzić z latarkami? – denerwuje się mieszkanka Pakuski. W ostatnim czasie z podobnym problemem interweniowało w naszej redakcji kilka osób.

Za uliczne oświetlenie, bez względu na kategorię dróg, odpowiada gmina. W dniu 24 września została dokonana korekta nastawiania zegarów astronomicznych odpowiedzialnych za czas włączania oświetlenia ulicznego – taką informację otrzymaliśmy z olkuskiego magistratu. – Zegary astronomiczne, jak każde urządzenie elektroniczne, każdy zegarek, czasem wymagają korekt, co też zostało uczynione. Nadal jednak obowiązuje decyzja o 20 minutowej „nakładce” na wschody i zachody słońca. Sytuacja wskazana przez Czytelnika wynikała jednak z rozregulowania zegara astronomicznego, co już zostało poprawione – wyjaśnia rzecznik prasowy urzędu Michał Latos.

Magistrat prosi o zgłaszanie podobnych interwencji do urzędu. – Jeśli ktoś zaobserwuje podobny problem, może kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem Drogowo-Inwestycyjnym: 32 626 01 63, dzięki czemu interwencja będzie natychmiastowa – zapewnia Michał Latos.

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
uffAdminiTiValdez76 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Valdez76
Valdez76

Do Admin.Cytatu nie ma bo za długi tekst,nie przeszło.

Czytaj ze zrozumieniem!Wiadomo,reklama to główny przychód gazety w takim małym mieście jak nasze.Tylko czemu te bzdety na pierwszych stronach dajecie? Na naszym rynku nie macie konkurencji.Gwarek czy Puls to wam do pięt nie sięga.No Jeż jeszcze jest,ale to inny profil,inny odbiorca. Więc nie ma się co obrażać Panie/Pani Admin!

uff
uff

Jak widzę art sponsorowane z wyl.możliwością komentowania to nawet nie otwieram takiego gowna. Osuch chce się sam z soba nagadac i drze fujare bo znowu chce do koryta.

Admin
Admin

[quote name=”Valdez76″]A ja z zupełnie innej beczki! Przegląd Olkuski na pierwszych stronach wystawia ostatnio artykuły sponsorowane do,których komentowanie jest zamknięte! Może zmieńcie nazwę na Przegląd Olkuskich Reklam. Bo teraz przed wyborami np. Pan X powie,że to jego przodkowie ufundowali Bazylikę w Rynku i mimo,że to nie prawda to nie da się polemizować.Kiedyś reklamy na ostatnich stronach były.A co Wy nie macie kompetentnych moderatorów na forum,żeby hejt wyłapać?Czy tylko kasa się liczy? Pomyślcie trochę,bo niedługo to tylko nekrologi będziecie drukować,to nie jest tylko moje zdanie. Ciekawe czy to puścicie?[/quote]Artykuły sponsorowane to materiały reklamowe opłacane przez reklamodawców, i to właśnie oni decydują… Czytaj więcej »

iTi
iTi

To nie lepiej zakupić czujnik zmierzchu jak to jest w innych miastach ,robi się ciemno latarnie się zapalają i odwrotnie.Boże faktycznie olkusz to zacofana wiocha.

Valdez76
Valdez76

A ja z zupełnie innej beczki! Przegląd Olkuski na pierwszych stronach wystawia ostatnio artykuły sponsorowane do,których komentowanie jest zamknięte! Może zmieńcie nazwę na Przegląd Olkuskich Reklam. Bo teraz przed wyborami np. Pan X powie,że to jego przodkowie ufundowali Bazylikę w Rynku i mimo,że to nie prawda to nie da się polemizować.Kiedyś reklamy na ostatnich stronach były.A co Wy nie macie kompetentnych moderatorów na forum,żeby hejt wyłapać?Czy tylko kasa się liczy? Pomyślcie trochę,bo niedługo to tylko nekrologi będziecie drukować,to nie jest tylko moje zdanie. Ciekawe czy to puścicie?