zs3 ibm

31 marca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z klas o profilu technik-informatyk mieli możliwość i sposobność zagościć w  firmie komputerowej IBM w Krakowie, który jest światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. Organizatorkami eventu były nauczycielki języka angielskiego: Joanna Kurek i Barbara Kowalik. Potencjał jaki  ma do zaprezentowania IBM, wzbudził w uczniach ogromne zainteresowanie, jak i chęć kontynuowania dalszej edukacji na kierunku informatycznym, aby zostać dostrzeżonym już na trzecim roku studiów przez pracodawców firm komputerowych. Na wstępie spotkania nakreślono ogólny profil działalności firmy i  zaprezentowano jej główne  produkty. Kilku doświadczonych inżynierów  przestawiło:
1. Proces rozwoju oprogramowania
2. Support (wspieranie 9 produktów m.in. DB2, IBM Tivoli Software, Netezza, Cognos Software, Master Data Management, Information Management Software)  
3. Zakres działalności firmy (m.in. udzielanie pomocy przy awariach, poszukiwanie idealnych rozwiązań problemów, asysta techniczna, weryfikacja aplikacji, dzielenie się wiedzą) Uczniowie mieli możliwość obejrzenia blader’ów –elementów wyposażenia szaf rakowych.                                                                                                        W międzyczasie został zorganizowany konkurs przez firma IBM w Krakowie, który wygrał uczeń klasy IIcT Mateusz Kućmierz. Kolejnym punktem zwiedzania było obejrzenie jednych z najnowocześniejszych  podzespołów do szaf rakowych.  Po tej ciekawej prezentacji uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy celem zwiedzenia laboratoriów i serwerowni. Pracownicy firmy zwracali także uwagę na ogromną konieczność opanowania języka angielskiego, która jest niezbędnym warunkiem funkcjonowania w tej jak i innych firmach o zasięgu światowym. Spotkanie z szefem Labu – Matthiasem Funke, było najlepszą okazją, do zaprezentowania swoich możliwości językowych w praktycznym posługiwaniu się  językiem obcym zawodowym.   
                                
Tekst: Joanna Kurek, Barbara Kowalik                            

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze