1

Umiejętnie łącząc teorię z praktyką uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu o profilu technik informatyk wzięli udział w wycieczce do firmy Motorola Solutions w Krakowie, zorganizowanej przez nauczycieli języka angielskiego: Joannę Kurek i Barbarę Kowalik. Kilka chwil po przybyciu uczniowie zostali skierowani do sali, gdzie przedstawiony został ogólny profil działalności firmy z którego dowiedzieli się m. in. że firma Motorola, pomimo dystrybucji telefonów komórkowych, zarabia głównie na sprzedaży krótkofalówek, radiotelefonów dla służb policji, straży pożarnej oraz pogotowia. Po krótkiej prezentacji placówki uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, gdzie jedna z nich odbyła krótką prelekcję nt. współpracy w zespole oraz uczestniczyła w tzw. grze „Agila” mającej na celu nauczenie prawidłowej metodologii zarządzania projektami związanymi z negocjacjami warunków kontraktów tak , aby prowadziły one do jak najlepszych wyników z korzyściami dla obu stron.

2

 

Druga grupa wyposażona w krótkofalówki udała się na zwiedzanie ośrodka Motoroli. W trakcie obchodu zostały pokazane dwa laboratoria: 
– „ciche”, które służyło do pisania oraz początkowych testów oprogramowania opartego na systemie TETRA.
-„loud-lab”, w którym odbywało się testowanie gotowych, zaprogramowanych produktów firmy.

Następnym punktem wizyty była ogromna serwerownia, która obsługiwała klientów Motoroli w całej Europie, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt oraz oprogramowanie oparte na systemach Linux/Unix.

3

Wyjazd do krakowskiego oddziału Motoroli zakończył się poczęstunkiem oraz rozmowami nt. podjęcia pracy w międzynarodowej korporacji tego typu. Polecamy wszystkim przyszłym informatykom tego typu wyjazdy, staże i zachęcamy również do nauki języków obcych bo to jest podstawą każdej takiej firmy.

ZS nr 3 w Olkuszu

4

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze