othpn_1

Po raz drugi z rzędu zwycięzcą Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej został zespół Financity Kraków. W wielkim finale „Finansiści” dopiero po serii rzutów karnych pokonali Cor Tu. Trzecie miejsce dla drużyny OKS Daleka, która w „finale pocieszenia” 3:1 ograła All Stars. Ostatnie turniejowe mecze były zwieńczeniem całej imprezy, z roku na rok cieszącej się coraz większą popularnością.

Po dwudniowych eliminacjach do fazy finałowej awansowało osiem najlepszych ekip. Stworzono dwie grupy, w których każdy zagrał z każdym 2 x 10 minut. Zwycięzcy grup automatycznie trafili do finału, zespoły z drugich miejsc musiały zadowolić się spotkaniem o najniższy stopień podium. Grupę I zdominowało Cor Tu, drużyna złożona głównie z zawodników III-ligowego Przeboju Wolbrom. Komplet zwycięstw zapewnił jej pewny udział w meczu o „złoto”. W grupie II emocji było zdecydowanie więcej. Po trzech meczach, po sześć punków miały OKS Daleka i Financity Kraków. I choć goście z Sosnowca mogli pochwalić się lepszym bilansem bramkowym, to jednak w bezpośrednim starciu krakowianie wygrali 2:1 i dzięki temu dołączyli do Cor Tu.

W meczu o trzecie miejsce Daleka, dzięki świetnej postawie głównie swojego bramkarza Marcina Juszczyka, dosyć pewnie, bo 3:1 pokonała All othpn_2Stars. W najważniejszym turniejowym pojedynku po 20 minutach obowiązywał remis 2:2. Z racji, że dogrywka również nie wyłoniła zwycięzcy, sędziowie zarządzili rzuty karne. Te lepiej wykonywali krakowianie i to oni ostatecznie sięgnęli po nieoficjalne Mistrzostwo Olkusza.

Podczas dekoracji cztery najlepsze zespoły z rąk organizatorów otrzymały dyplomy i nagrody pieniężne. Najlepsza trójka mogła liczyć na puchary dla drużyn i medale dla wszystkich zawodników. Przyznano również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym strzelcem został, co ciekawe, najmłodszy uczestnik turnieju – Dawid Tumiłowicz (rocznik 1995), który dla Gniewu Laserowej Dzidy zdobył aż 15 bramek. Tytuł najlepszego bramkarza zasłużenie trafił do Marcina Juszczyka z OKS Daleka, natomiast najbardziej wartościowym graczem wybrano Dawida Karpińskiego z Cor Tu. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Współorganizatorem imprezy był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu.

Łącznie do kolejnej edycji OTHPN zgłosiło się 21 drużyn. Na parkiecie pojawiło się 219 amatorów piłki nożnej. Rozegrano 48 spotkań – 34 w eliminacjach i 14 w fazie finałowej. Sędziowie zaliczyli 261 bramek, pokazali też cztery czerwone kartki. Wspomniany już Tumiłowicz został najmłodszym, natomiast Franciszek Rozmus z All Stars – najstarszym uczestnikiem zmagań.

Organizatorzy serdecznie dziękują Stowarzyszeniu Ratowniczemu R1 z Bukowna, które przez trzy turniejowe dni sprawowało nad zawodami opiekę medyczną. Ze strony MOSiR-u słychać też głośne „do zobaczenia za rok!” Biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie imprezą, można się spodziewać, że w kolejnej edycji będzie jeszcze ciekawiej.

Klasyfikacja końcowa OTHPN:
1. Financity Kraków
2. Cor Tu
3. OKS Daleka
4. All Stars
5-8. Gniew Laserowej Dzidy, Unia Duda Jaroszowiec, Jest Zabrze, Emaliernia Olkusz

Skład zwycięskiego zespołu „Financity Kraków”: Dariusz Kopyść, Paweł Kopyść, Michał Langner, Patryk Banaszkiewicz, Paweł Ciszek, Dariusz Dudziński, Dariusz Zając, Paweł Oleksy i Przemysław Gajewski.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:27258}{joomplu:27248}{joomplu:27229}{joomplu:27193}


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments