erasmus

Projekt zatytułowany „Zagraniczny staż szansą na zdobycie kompetencji na europejskim poziomie” przygotowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z niemieckim partnerem – firmą Vitalis GmbH został zatwierdzony do realizacji w unijnym programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Prowadząca kwalifikacyjny konkurs Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała projektowi 96 punktów na 100 możliwych. Kryteria konkursu były bardzo wymagające i obejmowały warunki, jakie musiała pełnić Szkoła, jak i walory merytoryczne złożonego wniosku. Kwota dofinansowania wynosi 93 394 euro. Projekt będzie realizowany w terminie od 01.06.2016 do 31.05.2017 r. 

Głównym priorytetem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych 40 uczniów Szkoły, w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia w przyszłości. Do celów szczegółowych należą m. in.: pogłębienie wiedzy, umiejętności, doświadczenia zawodowego stosownego do kierunku kształcenia, podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego i niemieckiego, w tym słownictwa branżowego.

Uczniowie kształcący się w kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik, będą uczestniczyć w stażach odbywających się w niemieckich firmach. Staż będzie trwał od 25.09.2016 do 22.10.2016 r.

Projekt zakłada m. in. uczestnictwo uczniów w zajęciach przygotowawczych, które odbędą się przed wyjazdem do Niemiec.
Do profitów, jakie będą udziałem beneficjentów programu, trzeba zaliczyć podniesienie jakości kształcenia, dostosowanie oferty edukacyjnej Szkoły do wymogów europejskiego rynku pracy, zwiększenie potencjału Szkoły i jej rozpoznawalności wśród społeczności lokalnej. Uczestnicy podniosą swoje kompetencje interpersonalne, językowe i zawodowe. Zwiększą swoją pewność siebie, kreatywność, odporność na stres, umiejętność adaptacji, otwartość na zmiany. Uzyskają prestiżowy certyfikat Europass Mobilność. Elastyczność na rynku pracy w przyszłej karierze zawodowej, nowatorskie i konkurencyjne umiejętności to zalety, które kształci udział w projekcie.
„Mechanik” to Szkoła przyszłości i dlatego warto się w niej uczyć.

ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze