W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się uroczyste zakończenie pierwszego projektu szkoleniowego „GIS – kluczem do kariery zawodowej”. Na to wyjątkowe spotkanie przybyli przedstawiciele Instytutu Studiów Strategicznych z Krakowa, a zarazem organizatorzy tego przedsięwzięcia: dyrektor Instytutu – Paulina Gas oraz koordynatorzy projektu – Piotr Burek i Jakub Zawadziński.

Uczniowie tej prężnie działającej i wciąż rozwijającej się szkoły ciężko pracowali przez ostatni rok. Podczas całego cyklu szkoleń z zakresu obsługi specjalistycznego oprogramowania, nauki zawodowego języka angielskiego oraz zajęć w terenie,  nabyli umiejętności, które umożliwiąi zatrudnienie w najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęziach geodezji. Dodatkową nagrodą dla najlepszych 10 uczestników całego kursu był wyjazd do Warszawy na początku grudnia tego roku, gdzie wyróżnione osoby miały  przyjemność uczestniczyć w dodatkowym szkoleniu, prowadzonym przez wybitnych specjalistów firmy ESRI Polska. Podczas trwającego kilka dni szkolenia, uczniowie stworzyli na trójwymiarowym modelu Warszawy projekt wycieczki po mieście wraz z dodatkową nakładką, zawierającą informacje historyczne danych punktów.
Efekt tej ciężkiej pracy został nagrodzony  zdobyciem imiennych certyfikatów, potwierdzających ukończenie kursu, które wręczył uczniom naszej szkoły Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego – Waldemar Mendak.
Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1- Aldona Nowicka gratulowała uczestnikom kursu i podkreśliła, że założenia projektu zostały w pełni zrealizowane, a metody i formy zajęć (zajęcia teoretyczne i praktyczne, wyjazdy integracyjne oraz szkolenia w branżowych firmach) spowodowały, że młodzież nabyła umiejętności, które pozwolą  być konkurencyjnymi na rynku pracy. Na koniec spotkania omówiono realizację drugiego cyklu szkoleniowego GIS.
Projekt został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Dzięki niemu Zespół Szkół im. Stanisława Staszica nr 1 stał się jedną z nielicznych placówek w Polsce, w których uczniowie mogą zdobyć umiejętność posługiwania się nowoczesną technologią GIS.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze