1

Olkuscy Policjanci kontrolują oraz edukują dzieci i dorosłych w ramach projektu „EDWARD” 2019 – Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Piesi, to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego dzisiaj w Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych, policjanci edukują dzieci, młodzież i dorosłych o bezpieczeństwie na drogach olkuskiego powiatu.

2

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu w związku z dzisiejszymi obchodami Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych, monitorują zachowania pieszych i kierowców. Prowadzą kontrole drogowe, podczas których zwracają szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Funkcjonariusze przyglądają się również kierowcom, czy nie popełniają wykroczeń względem pieszych, rozdają przy tej okazji opracowane ulotki. W każdej z nich kierowca może przeczytać i przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze. Na pobłażliwość mundurowych nie mogą liczyć ci, którzy w sposób rażący łamią obowiązujące przepisy.

3

Dzielnicowi i policjantka profilaktyki gościli dziś na auli komendy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Dzieciaki wysłuchały pogadanki o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Mundurowi zwrócili uwagę młodzieży z klasy V, że to właśnie oni jako piesi, czyli najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. W związku z tym policjanci wręczyli dzieciom odblaskowe breloczki, które przypną do plecaków i o zmroku będą bardziej widoczni dla kierowcy, co jak sami podkreślali, zwiększy ich bezpieczeństwo.

4

Tak jak zakładają pomysłodawcy projektu „EDWARD” (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), którzy są przekonani, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest, w dużej mierze, zmiana zachowań ich użytkowników, tak i dzisiejsze działania policjantów w powiecie, skierowane są na zwiększenie świadomości młodych, jak i starszych użytkowników dróg.

KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o