Padający rzęsiście deszcz pozmieniał plany organizatorów największej imprezy dla kolarzy amatorów w Polsce. Eliminacje regionalne XV Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim „Family Cup” 2010 odbyły się w tym roku u podnóży ruin zamku w Rabsztynie. Mimo niesprzyjającej aury w konkursie wzięło udział 37 zdeterminowanych kolarzy, podzielonych  na różne kategorie. Udział w zawodach umożliwiło im zdobycie punktów w klasyfikacji Pucharu Polski. Ze względu na bezpieczeństwo zawodników zmodyfikowano pierwotnie zaplanowane trasy. Ich długość była dostosowana nie tylko do panujących warunków, ale również do wieku uczestników.  


Mistrzami województwa została drużyna Michała i Doroty Bagińskich z Bolesławia. Pani Dorota z rodziną startowała już po raz trzeci. W swojej kategorii ma dwa tytuły Mistrza Polski z lat 2008 i 2009. Druga lokata przypadła Mikołajowi i Witoldowi Synowcom z Olkusza. Osiągnięcie tym większe, że Mikołaj był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Trzecie miejsce zajęli Dusia i Abu Szajnowie z Zielonek. Czwartą lokatę zajęli Monika i Janusz Bagińscy z Bolesławia. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, a zdobywcy pierwszych sześciu miejsc – dyplomy. Pierwsza szóstka ma prawo do wzięcia udziału w ogólnopolskim finale imprezy, którą zaplanowano na 4 września w Kielcach. Nad właściwym przebiegiem zawodów w Rabsztynie czuwali sędziowie: Władysław Bednarz (sędzia główny), Lesław Bujak i Piotr Kopkowicz. Sprawozdawcą sportowym zawodów był Marek Krzykawski. Trasę wyścigów od wczesnych godzin rannych przygotowali pracownicy MOSiR-u i również oni dozorowali ją podczas zawódów.

Organizatorem głównym mistrzostw było Stowarzyszenie „Family Cup”, a organizatorem regionalnym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Sponsorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, sklepy Manyfest i Hadron, Restauracja „Podzamcze”, Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz TKKF Ognisko Zamek w Rabsztynie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments