DSCF8649

Aż 510 drużyn (959 rowerzystów) z kilkudziesięciu miejscowości wzięło udział w szesnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Organizatorem imprezy byli: UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Wiodła ona ze stadionu MOSiR, przez Podlesie i Bór Biskupi, z powrotem na bukowieński stadion. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego przed startem rowerzyści otrzymali jednakowe, tym razem seledynowe koszulki, w których przemierzali całą trasę. Bardziej niż czas dojazdu do mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

Wśród uczestników imprezy, oprócz setek miłośników jednośladów, znaleźli się m.in. burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem sekretarz Miasta Bukowno Marcin Cockiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Gmitruk oraz dyrektor MOSiR Anna Kwaśniewska, którzy także wsiedli na rowery i z całą grupą ruszyli na trasę. Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Po raz kolejny w imprezie wzięła udział posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, która ufundowała jedną z nagród – rower miejski. Fundatorem kolejnego roweru był dyrektor Biura Poselskiego Lidii Gądek – Tomasz Bargieł, który również uczestniczył w rajdzie.

W tym roku nagrody główne trafiły do: Tomasza Floriańskiego (Bukowno), Zdzisława Lekstona (Bukowno), Agnieszki Tarnówki (Olkusz), Alicji Józefiuk (Bukowno), Radosława Imielskiego (Bolesław), Marcina Poczęsnego (Olkusz) i Tadeusza Szuby (Mysłowice).

DSCF8844

– Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Wsparcia finansowego poza wymienionymi wcześniej udzielili organizatorom: burmistrz i Rada Miejska w Bukownie oraz firmy: ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Cargo, GIANT – Robert Głowacki – Rowery Serwis, Arkop, Boltech, Hutrem, Pablosport, Meble na Wymiar-Paweł Gdula, VILCORE- Agencja Reklamowa Intermarche, Color Office, Centrum BHP i Ppoż SUPRA Piotr Rudnicki, Krawczyk Finanse, Black Red White Olkusz, MAX Elektro oraz Lodziarnia „KAROLCZYK”.

Wspólnota Gruntowo-Leśna udostępniła darmowe dmuchańce dla dzieci.

– Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu, od początku organizująca Rajd Rowerowy w Bukownie, Grażyna Kowina-Świderek.

{joomplu:81020}{joomplu:81006}{joomplu:80986}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Seler
Seler
4 lat temu

Pani Poseł kandydatów na listy samorządu OdNowa szuka pewnie 😆

Ziemniak
Ziemniak
4 lat temu

[quote name=”Wiejska Legenda”]”posłanka na Sejm RP Lidia Gądek” – a taki był piękny artykuł :[[/quote]
Lidzia wygląda jak mama muminka 😀

Berbla
Berbla
4 lat temu

W Kluczach skosili kilku letnią trawę obok ogrodzenia boiska sportowego i placu zabaw dzieci.Pewnie fundatorem przed wyborami samorządowymi paliwa do kosiarki była pani posłanka, druga pani posłanka może zafunduje grabie do zgrabienia tej kilkuletnie trawy i badyli,bo tradycyjnie jak zwykle radni gminni zawsze mówili,że nie ma pieniędzy.

Wiejska Legenda
Wiejska Legenda
4 lat temu

„posłanka na Sejm RP Lidia Gądek” – a taki był piękny artykuł :[