Za nami Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”, który w tym roku po raz pierwszy zagościł w Srebrnym Mieście. W ramach imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji, takich jak warsztaty, konkursy, pokazy i konsultacje. Zwieńczeniem całej imprezy były niedzielne koncerty gwiazd.

W tym roku Olkusz po raz pierwszy stał się przystankiem na trasie Festiwalu Funduszy Europejskich. W niedzielę, 21 sierpnia na płycie rynku odbyły się główne obchody tej imprezy. Poprzedził je pobyt Mobilnego Centrum Informacji, które funkcjonowało w naszym mieście przez cały poprzedni tydzień. W ramach tej inicjatywy każdy olkuszanin mógł zaczerpnąć informacji w kwestii dotacji na rozpoczęcie własnej działalności, pozyskania funduszy na ocieplenie domu i wymianę starych kotłów, czy kwestie związane z rozwojem zawodowym.

Dzięki festiwalowi można było spotkać się z beneficjentami Funduszy Europejskich oraz fachowcami w dziedzinie ich pozyskiwania. Przybliżali oni olkuszanom informacje o tym, jak sięgać po fundusze i osiągnąć sukces. Stoiska wystawiennicze oferowały m.in. warsztaty robotyki, doświadczenia chemiczne, zabawy edukacyjne z wykorzystaniem elementów introligatorskich, mobilne studio fotograficzne, warsztaty z haftowania ręcznego, ozdabianie cekinami i koralikami, prezentację żywych pszczół w bezpiecznym ulu a nawet masaż leczniczy.

Swoje projekty w Olkuszu zaprezentowali: Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., MAKUK, 3D FLY, Gmina Miejska  Kraków – Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Z. Klemensiewicza w Krakowie, HEN-HAFT Pracownia Strojów Ludowych i Stylizowanych Henryka Poniewierska, Złote Rączki, Projektowanie 3D dzięki funduszom Unii Europejskiej w Składzie Budowlanym Grafit Olkusz, Centrum Języków Obcych IMPULS – Helen Doron Olkusz/ Akademia Twórczego Rozwoju BYSTRZAK,  Centrum Transferu Wiedzy Miękinia AGH, Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Gmina Ochotnica Dolna, Edyta Kania EMU, Wstążką malowane – Klaudia Naściszewska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ProBiznes Marta Krawczyk.

Festiwalowi towarzyszyło także wiele muzycznych atrakcji. Na scenie zagrali m.in. artyści stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, którzy w ramach integracji międzypokoleniowej wystąpili w składzie muzyków w wieku od 16 do 81 lat.

Swój koncert zagrał również zespół PAZZ z Oświęcimia, który wykonuje covery znanych utworów we własnych aranżacjach. Przed gwiazdą wieczoru zaśpiewał zespół Sayes, który występował m.in. w 5. edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music”. Główną gwiazdą wieczoru był zaś zespół Zakopower.

{joomplu:62422}{joomplu:62415}{joomplu:62398}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o