mok_mikolaj1

Odziany w czerwone szaty, brodaty, dobroduszny i roześmiany Mikołaj to nieodłączny element grudnia.. Spotkanie mikołajkowe, które co roku jest organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu niewątpliwie stało się okazją do wspólnego spędzenia czasu i wprowadzenia dzieci w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkanie z wytęsknionym gościem z odległej Laponii przybyło wielu najmłodszych mieszkańców Olkusza wraz z rodzicami. Tradycyjnie Mikołajkom towarzyszył spektakl dziecięcego teatru oraz tańce i zabawy.

– Spotkania z Mikołajem stały się już tradycją MOK-u i cieszą się dużym zainteresowaniem. Czas świąteczny jest bardzo szczególnym okresem w roku i chcemy go umilić dzieciom – tłumaczy Zdzisława Gardeła – współorganizatorka spotkania

Na sali pełnej małych i nieco większych widzów sekcja teatralna MOK przedstawiła spektakl pt. „Czwórka z papieru i sznurka”. Był też pokaz żonglerki, malowanie buzi i zabawy z Mikołajem. Kiedy nadszedł długo oczekiwany moment i na sali pojawił się gość z Północy radości nie było końca. Zanim jednak najmłodsi otrzymali prezenty, wraz z niezwykłym gościem tańczyli i śpiewali. Następnie pod wielką choinką, w otoczeniu swoich pomocników Mikołaj rozdawał maluchom podarunki. Doskonała zabawa i mnóstwo prezentów sprawiły, że na twarzach dzieci obecny był szczery uśmiech. W trakcie spotkania milusińscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Na zakończenie imprezy członkowie Sekcji Teatru Współczesnego MOK „Glutaminian sodu” zapemok_mikolaj2wnili małym gościom świetną zabawę.

– Po raz pierwszy bierzemy udział w imprezie mikołajkowej. Nasza córka uczestniczyła już w zabawie andrzejkowej organizowanej przez MOK i pomyśleliśmy, że spotkanie mikołajkowe to fajna okazja, aby miło spędzić niedzielne popołudnie z całą rodziną i uczestniczyć z naszymi pociechami w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Impreza ta jest bardzo fajną inicjatywą i miejmy nadzieję, że będzie takich coraz więcej w naszym mieście– mówiła Marta Pasich z Olkusza.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:26405}{joomplu:26383}{joomplu:26397}{joomplu:26413}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze