festyn_pakuska-tv-320

Zgodnie z tradycją osiedla Pakuska, dzieci wraz z rodzicami hucznie witali Dzień Dziecka. Organizatorem festynu  był Zarząd osiedla Pakuska we współudziale z Urzędem Miasta i Gminy Olkuszu  i Miejskim Ośrodkiem Kultury. Zabawę, jak co roku, otworzył przewodniczący zarządu osiedla i radny Artur Rosołek. Impreza osiedlowa zgromadziła wielu uczestników.

Na  plac zabaw dla dzieci przybyły całe rodziny, aby uczestniczyć w zabawie z okazji Dnia Dziecka. Rodzice dopingowali swoje dzieci, czynnie biorące udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Program był świetnie przygotowany i  prowadzony przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 pod kierunkiem radnego osiedla Jarosława Gałki. Przeprowadzono między innymi następujące konkurencje: wyciskanie na ławeczce, konkursy plastyczne, rzut piłką do kosza, hula hop itp. Organizator festynu i sponsorzy  przygotowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i pozostałych uczestników konkursów i zabaw. Dzieci mogły zjeżdżać na pompowanym zamku, poskakać na trampolinie. Zabawę urozmaicił występ zespołu Kruszynki ze Szkoły Podstawowej nr 3,  Magdy Piątek uczennicy pana Piotra Dudka oraz zespół tańca towarzyskiego ze szkoły tańca Boogie i zespół Zenith Bend,

– Dużą atrakcją był udział policji w festynie. Dzieci po raz pierwszy mogły zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu i zrobić sobie zdjęcie, co bardzo wzbogaciło festyn – podkreśla przewodniczący zarządu osiedla.
W dniu 11 czerwca 2011 roku w godzinach przedpołudniowych związek wędkarski  koła „Pakuska” i „Leśnik” oraz zarząd osiedla przeprowadzili zawody wędkarskie dla dzieci na zbiorniku wodnym w Kluczach. W zawodach uczestniczyło 15 dzieci. Zarówno zwycięzcy jaki pozostali uczestnicy otrzymali nagrody. Festyn profesjonalnie  prowadził Janusz Gardeła z MOK. Jeden ze sponsorów ufundował dla jednego dziecka kolonie w Mszanie Dolnej.

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze