9

W przedświąteczną środę w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Informatyczno – Ekologicznego zorganizowanego wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Do szkoły przybyło 12 finalistów spośród 46 uczestników wraz z opiekunami. Pan Grzegorz Cebo – wiceprezes Zarządu PWiK w Olkuszu wygłosił prelekcję na temat idei konkursu, odpowiadał na pytania gości i zaprosił również szkoły do współpracy.

Hasłem konkursu było: Woda to źródło życia, gdyż „jesteśmy tym co pijemy i jemy, jemy to co wyrośnie, wyrośnie takie jak gleba, gleba taka jak o nią dbamy i co do niej wyrzucamy.

 

11

W konkursie uczniowie ostatecznie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I – IV mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną interpretującą hasło Konkursu z wykorzystaniem programu MsPaint, natomiast uczniowie klas V- VII przygotowali prezentację multimedialną o tematyce ekologicznej.

22

W każdej z kategorii komisja konkursowa, w składzie której weszli przedstawiciele 3 szkół i PWiK, przyznała trzy nagrody i łącznie 6 wyróżnień. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, gdyż prace konkursowe prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny, twórcze podejście do tematu i dużą wiedzę z zakresu informatyki.

33

W kategorii plastycznej nagrody zdobyli następujący uczniowie:

I miejsce Mateusz Rogóż z SP 1 w Olkuszu

II miejsce Marta Jasik z SP 6 w Olkuszu

III miejsce Tobiasz Kaliś z SP 6 w Olkuszu

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Amelia Barczyk z SP 5 w Olkuszu, Weronika Stasiak z SP 1 w Olkuszu, Laura Dachowska z SP 6 w Olkuszu oraz Amelia Janczyk z SP Gorenice.

55

W kategorii prezentacji multimedialnej:

I miejsce zdobyła Natalia Bocianowska z SP 6 w Olkuszu

II miejsce Krystian Kołataj z SP 4 w Olkuszu

III miejsce Mateusz Ćwik z SP 5 w Olkuszu.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Bartosz Żaba z SP Gorenice oraz Mateusz Jurga z SP 5 w Olkuszu.

77

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, słodkości oraz inne upominki ufundowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.

122

Inicjatorem Konkursu jest Małgorzata Dachowska – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w Olkuszu, koordynatorem Anna Górka – nauczyciel tej szkoły oraz Pani Magdalena Kamionka – zastępca kierownika Wydziału ds. Osobowych – Biura Zarządu PWiK w Olkuszu.

PWiK Sp. z o. o. w Olkuszu

1

2

3

4a

5

6

7

44

66

88

99

100

111

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze