Nie tylko szkoły podsumowują tuż przed wakacjami swoje osiągnięcia. Czynią to również ośrodki kultury, których sekcje i koła zainteresowań pracują w analogicznym do roku szkolnego rytmie. W olkuskim MOK, we wtorek 25 czerwca, otwarta została wystawa prezentująca efekty działalności grup najmłodszych malarzy i rzeźbiarzy. Przy okazji tej, jak co roku, mali artyści otrzymali dyplomy. Wśród nich był zasługujący na szczególne wyróżnienie Wiktor Makowski – zdobywca nagrody w ogólnopolskim konkursie plastycznym.
Uroczystość wieńczącą cykl pracy sekcji plastycznych tradycyjnie rozpoczęły mini recitale młodych talentów wokalnych, podopiecznych instruktora Wiesława Barana. Po muzycznym wstępie dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan podziękowała za zaangażowanie w prace sekcji przede wszystkim małym artystom, ale też ich rodzicom. – Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne jest, by nie tylko dostrzec talent swojej pociechy, lecz także pomóc dziecku uzdolnienia rozwijać. Dziękuję Państwu, że odkładaliście swoje obowiązki, poświęcaliście czas, żeby przywieźć lub przyprowadzić dzieci na zajęcia, że może sami wynieśliście śmieci, czy wyręczyliście w innych obowiązkach, dając im sposobność do rysowania, malowania i rzeźbienia. Ale też nie byłoby takich osiągnięć, jakie można zobaczyć na wystawie, bez osób, które wprowadzają Państwa dzieci w świat sztuki. – powiedziała dyrektor MOK i poprosiła o zabranie głosu panie instruktorki.

W tym roku zajęcia plastyczne dla 46. dzieci w 5 grupach prowadziła kierownik Działu Artystycznego Beata Soboń oraz nie mogąca wziąć udziału w uroczystości Klaudia Zub-Piechowicz. Natomiast 7-osobową sekcją rzeźbiarską na początku opiekowała się wieloletnia instruktor i laureatka Olkuskiej Nagrody Artystycznej Anna Kajda, w potem w jej zastępstwie Agnieszka Hudzińska (również nieobecna na wernisażu) oraz Dorota Szymiec. Mówiąc o swej pracy z dziećmi panie instruktorki najwięcej miejsca poświęciły satysfakcji i radości z wspólnego tworzenia, wspominały podejmowane w minionych miesiącach nowe wyzwania, a także osiągnięcia. Beata Soboń przedstawiła wszystkim obecnym Wiktora Makowskiego – laureata Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Wiosenny Świat Przyrody”, na który wpłynęło 691 prac z 10. województw.

Po wyróżnieniu Wiktora przy brawach rodziców dyplomy odebrali wszyscy obecni na uroczystości członkowie sekcji. Dyrektor Grażyna Praszelik-Kocjan wręczyła ponadto dyplom i nagrodę dla Weroniki Stanek za pracę w konkursie na ilustrację do sztuki „Pręcik”, wystawionej w tym sezonie przez Sekcję Teatralną MOK.

Nie zabrakło oczywiście podziękowań i kwiatów od małych artystów dla swych opiekunek, a także rozmów o planach wakacyjnych i na następny rok szkolny. Uroczystość zakończyło zwiedzanie wystawy rysunków, obrazów i rzeźb oraz słodki poczęstunek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze