3

3 lutego w Dworku przy Lesie w Zimnodole odbędzie się I Bal Charytatywny. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu. Patronat nad balem objął „Przegląd Olkuski”.

Idea charytatywnej imprezy zrodziła się jako nowy sposób pozyskania środków na realizację celów Stowarzyszenia. Dochód z balu umożliwi powstanie Centrum Rehabilitacji i Terapii Dzieci Niepełnosprawnych, które wymaga znacznych nakładów finansowych. – Każdy sposób pozwalający zrealizować to marzenie jest na wagę złota. Dlatego też pomyśleliśmy o balu. Karnawał to okres, w którym większość osób bawi się na różnego rodzaju imprezach. Wyszliśmy więc z inicjatywą, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli poprzez zabawę karnawałową pomóc naszym podopiecznym. Jest to pierwszy bal charytatywny. Mamy nadzieję, że uda nam się wprowadzić tę formę pomocy innym w stały kalendarz imprez karnawałowych – mówi wiceprezes „Res Sacra Miser” Mateusz Wysocki.

Podczas balu odbędzie się aukcja charytatywna, na której będzie można wylicytować m. in. obrazy i inne przedmioty podarowane na ten cel Stowarzyszeniu przez olkuskich artystów.

Zaproszenia w cenie 400 złotych od pary będą dostępne od stycznia w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12 w Olkuszu. Organizatorzy oferują wykwintne menu oraz wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu „Takton Band”, z wokalistkami Agatą Wyszyńską i Asteyą Dec, znanymi z programów „Bitwa na głosy”, „Szansa na sukces” oraz „Śpiewaj i walcz”. Muzycy wielokrotnie stawali na jednej scenie z gwiazdami estrady (m. in. De Mono, Krzysztof Krawczyk, DŻEM, Ewelina Flinta, Maryla Rodowicz, BIG CYC). Zespół współpracuje z bardzo zdolnymi i doświadczonymi muzykami, którzy są gwarancją udanej imprezy.

rsm_bal

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze