herb olkusza

Ogłoszenie UMiG
W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu zapadła decyzja dotycząca wystąpienia Gminy Olkusz ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Oznacza to w praktyce, że Gmina Olkusz od nowego roku zajmie się organizowaniem transportu zbiorowego na terenie miasta oraz sołectw. Wykonane analizy dowodzą, że dzięki tej decyzji komunikacja miejska będzie nawet o 1 mln zł tańsza, zachowując jednocześnie przynajmniej obecną jakość usług.

Oczekiwane oszczędności nie były jedynym argumentem, który przekonał radnych do zagłosowania „za” opuszczeniem przez Gminę Olkusz Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. Od dłuższego czasu władze gminy podnosiły problem niewystarczającego zaangażowania zarządu Związku w kwestie dotyczące mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. W ostatnich miesiącach Gmina Olkusz, mimo wyrażonego sprzeciwu i apelu o wypracowanie zadowalającego wszystkie strony kompromisu, głosami przedstawicieli pozostałych gmin: Bolesławia, Klucz oraz Bukowna, została zmuszona do zwiększenia dopłat na rzecz Związku. W prawie dwudziestoletniej historii Związku nie zdarzyło się, aby głos którejkolwiek z gmin został w podobny sposób zlekceważony.

Ponadto, w Zarządzie ZKG „KM” swoich reprezentantów mają mieszkańcy Klucz oraz Bukowna, a mieszkańcom Gminy Olkusz tego prawa odmówiono. Biorąc pod uwagę fakt, że przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest reprezentant Bolesławia, okazuje się, że tylko Gmina Olkusz nie ma swojej reprezentacji w najważniejszych strukturach administracyjnych Związku. Ten niesprawiedliwy dla mieszkańców Gminy Olkusz układ znalazł swoje przełożenie na nową taryfę biletową, zaproponowaną przez Zarząd ZKG „KM”. Zakładała ona, że mieszkańcy terenów wiejskich Gminy Olkusz będą mieli o 50% droższe bilety niż mieszkańcy pozostałych gmin i miasta Olkusza.

– Nie możemy pozwalać na to, aby mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz, w największym stopniu finansujący komunikację w ramach Związku, mieli najmniejszy wpływ na jej funkcjonowanie. Najpierw pozostałe gminy odmawiają Gminie Olkusz prawa decydowania o własnym budżecie, podnosząc nam wysokość wpłaty o 400 tys. zł, następnie odmawia się nam wskazania własnego przedstawiciela do Zarządu, mimo, że pozostałe gminy swoich przedstawicieli na najwyższych stanowiskach ZKG „KM” mają, aby w końcu proponować taryfę biletową niekorzystną dla mieszkańców sołectw Gminy Olkusz. Niestety, obecne zapisy statutu dają takie prawo pozostałym gminom, które nie muszą liczyć się z naszym głosem. Nie mogę godzić się na to, aby nasza rola ograniczała się wyłącznie do finansowania Związku, bez prawa do decydowania, na co te pieniądze są przeznaczane – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

O udostępnienie najważniejszych informacji dotyczących funkcjonowania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” burmistrz Roman Piaśnik wnioskował w Zarządzie Związku od marca. Odpowiedzi albo nie były udzielane, albo przekazywano informacje szczątkowe, które nie pozwalały na rzetelną ocenę sposobu wydatkowania pieniędzy publicznych. Tym samym Zarząd postępował wbrew zapisom statutu Związku, mówiącym wprost, że „każda z Gmin członków Związku ma prawo kontrolowania prowadzonej przez Związek działalności”. Odmawiając Gminie Olkusz prawa dostępu do podstawowych danych, ograniczana jest możliwość sprawowania przez Gminę Olkusz kontroli nad działalnością Związku.
Co dalej z komunikacją miejską w Olkuszu?

Organizowana przez Gminę Olkusz komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zakłóceń, a mieszkańcy nie muszą obawiać się pogorszenia jakości usług. Zostanie utrzymana obecna liczba kursów. Planowana jest jednak ich optymalizacja poprzez maksymalne ograniczenie pustych przejazdów oraz dostosowanie wielkości pojazdów do obciążenia linii. Bilety nie będą droższe, a wszystkie obecnie obowiązujące zniżki zostaną zachowane. Już teraz trwają rozmowy dotyczące rozszerzenia pakietu zniżek, m.in. dla posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny .

– Gwarantuję wszystkim pasażerom, że jedyne zmiany w komunikacji miejskiej, jakie odczują, będą zmianami na korzyść. Nie zamierzam likwidować komunikacji, co jest absurdalnym argumentem osób, którym obecne nadużycia wobec Gminy Olkusz nie przeszkadzają. Konieczne jest wprowadzenie pełnej jawności jej organizacji, optymalizacji kursów i likwidacji zbędnych kosztów oraz przerostu zatrudnienia. Występując ze Związku przywracamy Gminie Olkusz prawo do samodzielnego decydowania o wprowadzaniu kolejnych zniżek, bez konieczności pytania o zgodę pozostałych gmin. Chcę jednak z nimi współpracować, aby utrzymać obecne kursy międzygminne. Jestem otwarty na propozycje i wierzę, że będzie wola wypracowania optymalnych rozwiązań. Dotychczas koszt przewozów międzygminnych nie był sprawiedliwy dla wszystkich i to również ma szansę się zmienić – komentuje burmistrz.

Trwają analizy różnych wariantów organizacji transportu publicznego przez Gminę Olkusz. Możliwe jest np. utworzenie biura, które zajmie się wyłącznie kwestiami dotyczącymi publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Z uwagi na fakt, że obecni pracownicy Urzędu będą mogli zająć się obsługą administracyjną, w tym prawną oraz dotyczącą kwestii zamówień publicznych, przewidywane są znaczne oszczędności w kosztach stałych funkcjonowania komunikacji – przede wszystkim w wynagrodzeniach pracowników. Dotychczas ponad 60% tych kosztów finansowane było z budżetu Gminy Olkusz.

Najważniejszym zadaniem będzie wybór operatora lub operatorów poszczególnych kursów, jednak będzie to możliwe po stworzeniu podstawowych struktur organizacyjnych komunikacji miejskiej w Urzędzie. Prace już trwają, dlatego dalsze kroki powinny zostać podjęte niebawem. Do rozwiązania pozostanie także kwestia placu przy Supersamie, który stanowi majątek ZKG „KM” i do którego – zgodnie z obecnymi zapisami w statucie – Gmina Olkusz nie ma praw. Jest to jednak punkt statutu Związku kwestionowany pod względem zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami wyższego rzędu.

Wystąpienie ze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” przywróci Gminie Olkusz prawo do samodzielnego organizowania publicznego transportu zbiorowego, a tym samym możliwość kontroli wydatkowania pieniędzy publicznych oraz faktyczny wpływ na jakość usług związanych z transportem zbiorowym.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
Roman Piaśnik

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
7 lat temu

Wykłócacie sie o bzdury w komentarzach, a podstawowe „dobro” czyli skomunikowanie ludzi powinno być ZA DARMO.. Dlaczego my mamy płacić ?? Płacimy podatki, mieszkamy tu to czemu płacimy za przejazd zdezelowanym autobusikiem z osiedli do centrum ?? Wyjazd na peryferia by może można coś „opłacić”, ale symbolicznie.. Obcy – płacić !!! Co wy na to ?? Są miasta gdzie komunikacja jest darmowa i żyją..

właśnie o tym mowa
właśnie o tym mowa
7 lat temu

[quote name=”peuerqti”]
Pierdu, pierdu, psy szczekają a karawana jedzie dalej. Możecie się wyśmiewać ale tylko tyle i aż tyle.[/quote]
Dokładnie, burmistrz Roman i jego wierna gwardia dostarczą przez ponad 2 lata jeszcze mnóstwo powodów do wysmiewania. Burmistrz obiecał :
podwyższenie poziomu życia Olkuszan,
pobudzenie rozwoju gospodarczego – w tym budownictwa,
przygotowanie terenów pod inwestycje dające nowe miejsca pracy,
przyciągnięcie do Olkusza poważnych pracodawców,
wzrost bezpieczeństwa m.in. dzięki dodatkowym patrolom policyjnym,
realna polityka prorodzinna (zniżki w opłatach dla rodzin z dziećmi),
lepsze skomunikowanie części Olkusza po obu stronach torów oraz z sąsiednimi aglomeracjami,
bezpłatne przejazdy Komunikacją Miejską dla dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dla osób powyżej 70 roku życia
Jako mieszkańcy czekamy na wywiązanie się z tych poważnych obietnic. I rozliczymy z każdej nich

peuerqti
peuerqti
7 lat temu

[quote name=”Mka”][quote name=”Zawisza”]A co w tym dziwnego że przyjechały 3-Mki, przecież Burmistrz pisał, że w dni Olkusza komunikacja będzie zwiększona. Trzeba czytać ze zrozumieniem ogłoszenia, a nie szaleć od rana, jak się nie wytrzeźwiało. Pisiorki znów zaczynają szaleć.[/quote]
nic burmistrz nie pisał, bo ma guzik do powiedzenia w temacie komunikacji. może sobie najwyżej posłuchać zespół „bejm”.
Wstyd mi za tego dziadka[/quote]

Pierdu, pierdu, psy szczekają a karawana jedzie dalej. Możecie się wyśmiewać ale tylko tyle i aż tyle.

Mka
Mka
7 lat temu

[quote name=”Zawisza”]A co w tym dziwnego że przyjechały 3-Mki, przecież Burmistrz pisał, że w dni Olkusza komunikacja będzie zwiększona. Trzeba czytać ze zrozumieniem ogłoszenia, a nie szaleć od rana, jak się nie wytrzeźwiało. Pisiorki znów zaczynają szaleć.[/quote]
nic burmistrz nie pisał, bo ma guzik do powiedzenia w temacie komunikacji. może sobie najwyżej posłuchać zespół „bejm”.
Wstyd mi za tego dziadka

trele Morele
trele Morele
7 lat temu

Butmistrz to sobotę mógł jedynie do publiczności powiedzieć: „witam zgromadzony lud” . Ale moderacja… Wstyd mieć takiego włodarza miasta.

Zawisza
Zawisza
7 lat temu

A co w tym dziwnego że przyjechały 3-Mki, przecież Burmistrz pisał, że w dni Olkusza komunikacja będzie zwiększona. Trzeba czytać ze zrozumieniem ogłoszenia, a nie szaleć od rana, jak się nie wytrzeźwiało. Pisiorki znów zaczynają szaleć.

Frajer
Frajer
7 lat temu

Wczoraj kolejny raz ZKGKM dał radę jeśli chodzi o komunikację. O 23 pojechały trzy emki. Ludzie mega zadowoleni. A butmistrz i rada występuje z ZKGKM. Gdzie tu logika?

Romuald
Romuald
7 lat temu

Chłopcy tak się zacietrzewili w politykę, że nawet ten odpowiedzialny, który bierze pieniądze za utrzymanie grobów na cmentarzu w Olkuszu, nie dal polecenia wykoszenia trawy na mogiłach żołnierzy polskich i radzieckich. Chociażby z okazji dni Olkusza należało to uczynić. No ale oni będą ciągle nieśmiertelni. ŻENADA!!!!

Lucjan
Lucjan
7 lat temu

Zauważyłem pewną prawidłowość, im więcej w trakcie Dni Olkusza na olkuskim rynku rozbitych butelek po piwie, obszczanych murów, przydeptanych petów i plastikowych kufli, tym mniejsza aktywność minusujących pod artykułami dotyczącymi Burmistrza i Rady Miasta i Gminy. Czyżby była w tym jakaś logiczna zależność ?

lolek1212123456
lolek1212123456
7 lat temu

Pisiorki dawać, dawać z tymi komentarzami. Przecież, to takie mądre wszystko co wy tu napiszecie.

obiecanka
obiecanka
7 lat temu

[quote name=”biurokracja”]a sorry…coś tam piszą że będą wyłaniać operatora….ale jak? w drodze konkursu, przetargu? ile autobusów będzie jeździło i dokąd?
a sami urzędnicy nie potrafią zorganizować komunikacji i zarabiać na niej ?[/quote]
A może kolej szybkich prędkości po mieście i wioskach, którą nam obiecał jeden pan zamiast komunikacji samochodowej.

biurokracja
biurokracja
7 lat temu

a sorry…coś tam piszą że będą wyłaniać operatora….ale jak? w drodze konkursu, przetargu? ile autobusów będzie jeździło i dokąd?
a sami urzędnicy nie potrafią zorganizować komunikacji i zarabiać na niej ?

biurokracja
biurokracja
7 lat temu

W Polsce nie ma odpowiedzialności urzędnika za podejmowane decyzje!!!
Np. monitoring Olkusza który nie potrafi zrobić fotki twarzy złodziejowi i pstryka czapkę od góry 😀
Kto płaci za te artykuły sponsorowanene? Burmistrz ze swojej kieszeni? 😀 😀 Bo te artykuły są bez sensu – mówią o tym o czym wszyscy wiedzą –
o wyjściu Olkusza z ZGK a nie mówią co dalej? Czy busy prywatne? Czy Olkuski ZGK?

OlOLOL
OlOLOL
7 lat temu

[quote name=”Hyat”]Z tej ósemki wybrałbym Rzepkę , Anoniego Rzepkę i jemu moglibyśmy powierzyć tak ważna funkcje , nigdy w życiu Dariuszowi ,[/quote]
A kto to jest pan Antoni ?. Nigdy o człowieku nie słyszałem. Bo np: panowie z poz. 1, 4, 5 i 6 są w środowisku olkuskim znani, a pozostali to dopiero muszą się dać poznać.

Hyat
Hyat
7 lat temu

Z tej ósemki wybrałbym Rzepkę , Anoniego Rzepkę i jemu moglibyśmy powierzyć tak ważna funkcje , nigdy w życiu Dariuszowi ,

aaab
aaab
7 lat temu

[quote name=”dddd”][quote name=”aaab”]Skandal!mało było artykułów w przeglądzie o podjętej decyzji?zamieszczono nawet film z sesji a tutaj kolejny sponsorowany tekścik?za czyje pieniądze? żeby było śmieszniej-burmistrz postanowił wystąpić z zkg km ale na stronie UMiG Olkusz na fejsie chwali się dodatkowymi kursami w Dni Olkusza. hipokryta???zapytam retorycznie. w linku dowód https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/a.226060234216492.1073741829.225791197576729/640506162771895/?type=3&theater

proszę wybaczyć jestem „dziewczynką” reszty nie komentuję bo szkoda-odpowiedzi na kluczowe pytania winny być znane PRZED WYSTĄPIENIEM Z ZKG KM BEZ KONIECZNOŚCI PYTANIA o to teraz

żenada!!!! normalna żenada!!!! a może by tak jakieś konkrety? może by tak odpowiedział na 27 pytań z interpelacji chłopców z PiSu? bo przynajmniej 70 proc pytań ma głęboki sens…[/quote]

Populistyczny wpis zacietrzewionego chłopca. Na odpowiedź burmistrz ma 14 dni. Pozostało jeszcze 10.[/quote]

schaps
schaps
7 lat temu

Od 17:52 chłopaki z PiS-u milczą, co się stało. 5 godzin bez komentarza.

kosinus
kosinus
7 lat temu

Darek Rzepka zostanie szefem. Inni to tło.

la\
la\
7 lat temu

[quote name=”Młody”]A równocześnie na stronie Związku:

„Lista kandydatów spełniających wymogi formalne w konkursie na wolne stanowisko Przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu:
1. Grzegorz Tomsia – Olkusz
2. Jakub Jackiewicz – Katowice
3. Kamil Lech – Karniowice
4. Wojciech Gleń – Gorenice
5. Artur Rosołek – Olkusz
6. Dariusz Rzepka – Olkusz
7. Antoni Rzepka – Olkusz
8. Leszek Mączka – Olkusz”[/quote]

Z tej ósemki wybrałbym do dalszej rozgrywki Dariusza Rzepkę i Wojciecha Glenia ze wskazaniem na tego pierwszego. Reszta …… .

dddd
dddd
7 lat temu

[quote name=”aaab”]Skandal!mało było artykułów w przeglądzie o podjętej decyzji?zamieszczono nawet film z sesji a tutaj kolejny sponsorowany tekścik?za czyje pieniądze? żeby było śmieszniej-burmistrz postanowił wystąpić z zkg km ale na stronie UMiG Olkusz na fejsie chwali się dodatkowymi kursami w Dni Olkusza. hipokryta???zapytam retorycznie. w linku dowód https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/a.226060234216492.1073741829.225791197576729/640506162771895/?type=3&theater

żenada!!!! normalna żenada!!!! a może by tak jakieś konkrety? może by tak odpowiedział na 27 pytań z interpelacji chłopców z PiSu? bo przynajmniej 70 proc pytań ma głęboki sens…[/quote]

Populistyczny wpis zacietrzewionego chłopca. Na odpowiedź burmistrz ma 14 dni. Pozostało jeszcze 10.

Młody
Młody
7 lat temu

A równocześnie na stronie Związku:

„Lista kandydatów spełniających wymogi formalne w konkursie na wolne stanowisko Przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu:
1. Grzegorz Tomsia – Olkusz
2. Jakub Jackiewicz – Katowice
3. Kamil Lech – Karniowice
4. Wojciech Gleń – Gorenice
5. Artur Rosołek – Olkusz
6. Dariusz Rzepka – Olkusz
7. Antoni Rzepka – Olkusz
8. Leszek Mączka – Olkusz”

aaab
aaab
7 lat temu

Skandal!mało było artykułów w przeglądzie o podjętej decyzji?zamieszczono nawet film z sesji a tutaj kolejny sponsorowany tekścik?za czyje pieniądze? żeby było śmieszniej-burmistrz postanowił wystąpić z zkg km ale na stronie UMiG Olkusz na fejsie chwali się dodatkowymi kursami w Dni Olkusza. hipokryta???zapytam retorycznie. w linku dowód https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/a.226060234216492.1073741829.225791197576729/640506162771895/?type=3&theater

żenada!!!! normalna żenada!!!! a może by tak jakieś konkrety? może by tak odpowiedział na 27 pytań z interpelacji chłopców z PiSu? bo przynajmniej 70 proc pytań ma głęboki sens…

Fuck
Fuck
7 lat temu

[quote name=”Apacz”]Kolejny raz burmistrz w tekście napisanym przez swoich urzędników obsmarowuje Związek że na tereny wiejskie bilety podróżeja o 50 %. Panujący władca Pan Piasnik pisze nieprawdę o komunikacji gdyż Związek nigdy by się nie dopuścił aby mieszkańcy odczuli po kieszeni. Niemniej jednak włodarz tylko umieszcza artykuły sponsorowane z podatków mieszkańców a nie podaje konkretów jak ma funkcjonować od 2017 komunikacja w Gminie Olkusz. Panie burmistrzu dlaczego w artykule niema podanego planu komunikacji aby mieszkańcy dowiedzieli się jak to wszystko będzie służyć ludziom.Brak Mi słów do Pana oraz radnych tej 12 którzy byli za likwidacją Związku którego nie stworzyli a dopuścili się rozwiązania.Jednak czas szybko mija w radzie miejskiej a mieszkańcy nie zapomną jak zostali potraktowani przez Was dlatego szybko zostaniecie ocenieni przy najbliższych wyborach samorządowych.[/quote]
Apacz, nie strasz nie strasz bo się zes..sz. Pewnie jesteś jednym z tych nieudaczników pracującym w związku. Stworzyła się klika to ją odważni radni pogonili nie patrząc populistycznie czy zostaną wybrani na następną kadencję czy nie. Moim skromnym zdaniem odwaga i odpowiedzialność za finanse tych radnych jest duża. A populiści, którzy się boją o swoje mandaty zawsze będą straszyć i nic nie robić bo tak im jest najwygodniej.

Apacz
Apacz
7 lat temu

Kolejny raz burmistrz w tekście napisanym przez swoich urzędników obsmarowuje Związek że na tereny wiejskie bilety podróżeja o 50 %. Panujący władca Pan Piasnik pisze nieprawdę o komunikacji gdyż Związek nigdy by się nie dopuścił aby mieszkańcy odczuli po kieszeni. Niemniej jednak włodarz tylko umieszcza artykuły sponsorowane z podatków mieszkańców a nie podaje konkretów jak ma funkcjonować od 2017 komunikacja w Gminie Olkusz. Panie burmistrzu dlaczego w artykule niema podanego planu komunikacji aby mieszkańcy dowiedzieli się jak to wszystko będzie służyć ludziom.Brak Mi słów do Pana oraz radnych tej 12 którzy byli za likwidacją Związku którego nie stworzyli a dopuścili się rozwiązania.Jednak czas szybko mija w radzie miejskiej a mieszkańcy nie zapomną jak zostali potraktowani przez Was dlatego szybko zostaniecie ocenieni przy najbliższych wyborach samorządowych.

yorkuś
yorkuś
7 lat temu

Prezydent był po zawodówce to dlaczego prezes nie może być bez matury. Po politologii, turystyce i bez jaj też można zostać kimś tam. Tylko trzeba znać odpowiednich ludzi.

nie lubię yorków
nie lubię yorków
7 lat temu

[quote name=”York”][quote name=”Młody”]”Organizowana przez Gminę Olkusz komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zakłóceń, a mieszkańcy nie muszą obawiać się pogorszenia jakości usług. Zostanie utrzymana obecna liczba kursów …”

Nie wiem jak ten burmistrz liczy przejmując obsługę wszystkich kursów i wszystkie koszty komunikacji skoro do tej pory gminy Klucze, Bukowno i Bolesław dopłacały do tej komunikacji ponad 2 miliony zł. Teraz tej dopłaty nie będzie a burmistrz pisze że jeszcze1 milion taniej ta identyczna komunikacja gminę Olkusz kosztować będzie …[/quote]
z ciebie żaden york tylko wiejski kundel.
Ty chyba jestes tym 14-tym kierownikiem który nie został prezesem bo matury nie miał?

York
York
7 lat temu

[quote name=”Młody”]”Organizowana przez Gminę Olkusz komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zakłóceń, a mieszkańcy nie muszą obawiać się pogorszenia jakości usług. Zostanie utrzymana obecna liczba kursów …”

Nie wiem jak ten burmistrz liczy przejmując obsługę wszystkich kursów i wszystkie koszty komunikacji skoro do tej pory gminy Klucze, Bukowno i Bolesław dopłacały do tej komunikacji ponad 2 miliony zł. Teraz tej dopłaty nie będzie a burmistrz pisze że jeszcze1 milion taniej ta identyczna komunikacja gminę Olkusz kosztować będzie …[/quote]
Młody za cienki jesteś na te obliczenia. Pewnie skończyłeś,, turystykę,,. Magister turystyki jest tylko jeden.

Młody
Młody
7 lat temu

„Organizowana przez Gminę Olkusz komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zakłóceń, a mieszkańcy nie muszą obawiać się pogorszenia jakości usług. Zostanie utrzymana obecna liczba kursów …”

Nie wiem jak ten burmistrz liczy przejmując obsługę wszystkich kursów i wszystkie koszty komunikacji skoro do tej pory gminy Klucze, Bukowno i Bolesław dopłacały do tej komunikacji ponad 2 miliony zł. Teraz tej dopłaty nie będzie a burmistrz pisze że jeszcze1 milion taniej ta identyczna komunikacja gminę Olkusz kosztować będzie …

niewierzę
niewierzę
7 lat temu

[quote name=”Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik”]Organizowana przez Gminę Olkusz komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zakłóceń, a mieszkańcy nie muszą obawiać się pogorszenia jakości usług.

Gwarantuję wszystkim pasażerom, że jedyne zmiany w komunikacji miejskiej, jakie odczują, będą zmianami na korzyść.[/quote] Taaa, akurat…

Bujać to my, a nie nas 😆 😆 😆

Młody
Młody
7 lat temu

4 maj 2016, artykuł Przeglądu Olkuskiego:
„Zarząd wybierany jest przez Zgromadzenie Związku, czyli przedstawicieli czterech gmin tworzących ZKG: Olkusza, Klucz, Bukowna i Bolesławia. Olkuski burmistrz Roman Piaśnik proponował, by miejsce Łukasza Kmity zajął miejski radny Stanisław Łydka. Argumentem przemawiającym za wskazaniem kandydata przez włodarza Olkusza był m. in. fakt, że to właśnie ta gmina najwięcej dopłaca do funkcjonowania komunikacji. Przedstawiciele pozostałych gmin nie zgodzili się na taką propozycję. Ostatecznie wszyscy uznali, że przewodniczący zostanie wybrany w drodze konkursu. Spośród członków Zgromadzenia wyłoniono komisję, której zadaniem było opracowanie regulaminu konkursu. W skład komisji wchodzą: Roman Piaśnik (przewodniczący), Jacek Imielski, Norbert Bień, Marcin Cockiewicz, Krzysztof Dudziński.”

Czy burmistrz się pogubił w swoich pomysłach, (najpierw konkurs ogłasza, a za niecały miesiąc opuszcza Związek) czy po prostu zakpił sobie z tej prawdziwej, wykształconej olkuskiej elity która do konkursu przystąpiła …

Piaskiem po ...
Piaskiem po ...
7 lat temu

Dzieci w piaskownicy zachowują sie poprawniej niż pan , bo przynajmniej potrafią budować babki czy inne piaskowe rzeczy , kto panu pisał ten tekst ? Brak jakiejkolwiek merytoryki w tym tekście sprawia ze po raz kolejny dał sie pan ośmieszyć , ile jeszcze będziemy na to patrzeć? zniszczyć łatwo , budować bardzo trudno , niech sie pan jeszcze raz spróbuje dogadać z innymi i nie brnie w ślepy zaułek pańskich działań , co z tego ze będzie panu klaskać 12-tu wspaniałych , gdy pan przegra nawet nie bedą wiedzieć kto to Roman Piasnik , po rozum do głowy trzeba pójść , swojej głowy

niegospodarny
niegospodarny
7 lat temu

Burmistrz wydaje ogromne pieniądze na artykuły sponsorowane z pieniędzy publicznych. Pytam kiedy zacznie płacić z własnej kieszeni a nie z publicznej. DOŚĆ TEGO MARNOTRAWIENIA.

szkoda kasy
szkoda kasy
7 lat temu

panie burmistrzu domagamy się jako mieszkancy gminy Olkusz, aby zaprzestał Pan wydawania publicznych pieniędzy na Pan wypociny sponsorowane. Ma pan przecież kwartalnik, za który tyle kasy też leci od nas mieszkańców. Nie poruszając kwestii, czy decyzja o wyjściu jest słuszna czy nie, to zaczyna pan niegospodarnie zarządzać gminą.
Mam nadzieje że radni nie uchwalą panu absolutorium