Kto by pomyślał, że w Olkuszu można podziwiać piękne krajobrazy górskie. A wszystko za sprawą maluchów, które wzięły udział w konkursie makiet “Krajobrazy Polski”, jaki odbył się w muzeum Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Zadaniem przedszkolaków z placówek gminy Olkusz było przygotowanie makiety przedstawiającej krajobraz górski. Rozmiar i dobór materiałów był dowolny. Uczestników zmagań ograniczała tylko ich własna wyobraźnia, ale tej maluchom i ich opiekunkom nie brakowało. Góry powstawały ze styropianu, gazet, szarego papieru, a nawet rolek po papierowych ręcznikach. Na makietach pojawiły się rzeki, jeziorka, drzewa, owieczki, psy pasterskie i przewodnicy turystyczni.

Jury: Barbara Wróbel – prezes PTTK w Olkuszu, magister sztuki Benjamin Maciej Bujas i przedstawiciel Przeglądu Olkuskiego  oceniali prace, biorąc pod uwagę dobór tematyki, wkład pracy dziecka, pomysłowość i wykorzystane materiały plastyczne.
W przerwie obrad jurydzieci wysłuchały prelekcji łowczego Koła Łowieckiego “Sokół” Fryderyk Kocjan.
Pierwszą lokatę zdobyło Przedszkole nr 5 w Olkuszu, wyprzedzając Przedszkole nr 3 i Przedszkole w Braciejówce.
– Mieliśmy niezwykle trudne zadanie, wszystkie prace były bardzo piękne i pomysłowe – podkreślał przewodniczący jury.
Organizatorki konkursu: Marta Lisowska i Marta Wisła, zadbały o atrakcyjne nagrody i słodkie upominki dla wszystkich uczestników zmagań.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
Ela
13 lat temu

Czy wie ktoś czy są jeszcze bilety ???