politechnika współpraca

W dniu 2 lutego 2015 r., na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie a Zespołem Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. Dokument podpisali Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej – prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar i Dyrektor ZS Nr 1 – mgr inż. Aldona Nowicka. 

Politechnika Krakowska objęła patronat nad ZS Nr 1 w Olkuszu. Celem Umowy jest podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcanie jej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym. Umowa zakłada m. in.: rozwijanie wiedzy uczniów na temat innowacji technicznych poprzez cykliczne zwiedzanie laboratoriów Wydziału Mechanicznego, umożliwienie uczniom Szkoły uczestnictwa w wybranych wykładach realizowanych na Wydziale Mechanicznym, konsultacje autorskich programów nauczania przez pracowników naukowych PK, odbywanie praktyk pedagogicznych w ZS Nr 1 przez studentów z Wydziału Mechanicznego, którzy są słuchaczami Centrum Pedagogiki i Psychologii PK.

-W ramach współpracy z Politechniką Krakowską, najlepsi uczniowie naszej Szkoły będą mieli dostęp do badań naukowych. Udział zdolnych uczniów w uczelnianych projektach badawczych, przyczyni się do podniesienia rangi Szkoły. Nasi uczniowie, bogatsi o nowe, fascynujące naukowe doświadczenia, pragną w przyszłości zasilić lokalny rynek pracy jako kreatywni fachowcy, posiadający niezbędną wiedzę i umiejętności – powiedziała Pani Dyrektor Aldona Nowicka w trakcie rozmowy z władzami Politechniki Krakowskiej.
 -Współpraca z Uczelnią na pewno pogłębi nasze zainteresowania techniczne, pogłębi wiedzę i pozwoli na rozwój naszych talentów w zakresie nauk ścisłych – podkreślili uczniowie technikum mechatronicznego i mechanicznego ZS Nr 1 w sondzie korytarzowej.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
optymistka
optymistka
7 lat temu

Bardzo cenna inicjatywa przystająca do aktualnych wyzwań obecnego czasu, kiedy pracodawcy oczekują na pracowników o wieloaspektowej wiedzy (z różnych dziedzin), co pozwala łatwiej odnaleźć się młodym ludziom na rynku pracy.