siatka2018 1

Zespół Silver Town został zwycięzcą tegorocznej edycji Otwartego Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W meczu finałowym triumfatorzy zmagań bez straty seta pokonali ekipę BG PKS Janusz.

Przed rokiem dla świeżo upieczonych mistrzów zabrakło miejsca na podium. W dwóch partiach przegrali mecz o brąz, ale już wtedy zapowiedzieli, że następnym razem powalczą o więcej. I „Srebrni” słowa dotrzymali, przez ostatni turniej przechodząc jak burza, z kompletem pięciu zwycięstw.

Drogę po złoto olkuszanie rozpoczęli od rywalizacji w grupie B, gdzie do zera pokonali SC Squad i Orły Naprawa. W półfinałowej drabince ekipa Silver Town miała nieco więcej problemów, bowiem oba spotkania w tej fazie zmagań wygrała dopiero po tie-breakach. W obu przypadkach – zarówno w starciu z Tawerną Rybnik jak i drużyną Yolo miejscowi zawodnicy wygrali pierwszego seta, ale w drugim musieli uznać wyższość rywali. Swoją dominację potwierdzali w dodatkowej, krótszej partii.

Dwie wygrane zapewniły zespołowi Silver Town promocję do najważniejszego meczu w niedzielę. Przeciwnikiem „Srebrnych” była ekipa o wdzięcznej nazwie PKS Janusz, która po zdominowaniu grupy eliminacyjnej, w półfinałowej stawce oprócz umiejętności miała także trochę szczęścia, bowiem o awansie do finału w jej przypadku zadecydował najkorzystniejszy bilans małych punktów, po tym jak wszystkie drużyny (PKS Janusz, Błyskawica Sosnowiec i Hilcus Olkusz) miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce.

Z tej samej tabelki poznaliśmy równocześnie uczestnika pojedynku o 3. miejsce. Rywalem Tawerny Rybnik była wspomniana Błyskawica. Sosnowiczanie w meczu o brąz 2:0 ograli zespół z Rybnika. W pierwszym secie grano na przewagi, w drugim dominacja Volley Team Błyskawicy nie podlegała już dyskusji (27:25, 25:13).

siatka2018 2

Po tym spotkaniu w turniejowej rozpisce pozostała jeszcze tylko jednak pozycja. Finał nie zawiódł oczekiwań, choć zabrakło w nim dodatkowych emocji w postacie tie-breaka. Gracze Silver Town premierową partię wygrali do 22, a udany dla siebie dzień zakończyli atakiem na 25:21 w drugim secie. Zawodnicy PKS Janusz mimo iż starali się jak mogli, to nie byli w stanie zatrzymać zdecydowanie najlepszych w niedzielę „Srebrnych”. Mistrzowie mieli w swoich szeregach również najbardziej wszechstronnego gracza. Tytuł MVP trafił do Karola Curyło.

– Nie zawiodły drużyny, nie zawiedli też kibice. Bardzo się cieszę, że co roku możemy liczyć na pełną obsadę siatkarskiego turnieju o Puchar Srebrnego Miasta. To dla nas duże wyróżnienie, ale i motywacja do organizacji kolejnych edycji tych zmagań – komentuje dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski, z rąk którego do najlepszych drużyn podczas ceremonii dekoracji powędrowały medale i okolicznościowe puchary.

Komplet wyników od fazy półfinałowej:
Volley Team Błyskawica Sosnowiec – Hilcus Olkusz 2:0 (25:21, 25:24)
Silver Town – AKS Tawerna Rybnik 2:1 (25:19, 22:25, 15:9)
Volley Team Błyskawica Sosnowiec – PKS Janusz 0:2 (17:25, 21:25)
Silver Town – Yolo 2:1 (25:18, 19:25, 15:13)
Hilcus Olkusz – PKS Janusz 2:1 (22:25, 25:18, 15:10)
AKS Tawerna Rybnik – Yolo 2:0 (25:18, 25:22)

Mecz o 3. miejsce:
Volley Team Błyskawica Sosnowiec – AKS Tawerna Będzin 2:0 (27:25, 25:13)

Finał:
PKS Janusz – Silver Town 0:2 (22:25, 21:25)

Najlepsze w stawce Silver Town zagrało w składzie: K. Curyło, J. Kaliś, K. Wadyl, T. Kaliś, R. Borowiec, M. Barczyk, B. Perek.

{joomplu:74993}{joomplu:74996}{joomplu:74963}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze