1

Rozgrywki Jurajskiej Ligi Piłki Siatkowej podzielone są na dwa etapy – rundę zasadniczą oraz Turnieje Finałowe. Do FINAL FOUR awansują po cztery najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Organizatorem turnieju finałowego jest drużyna, która wygra rundę zasadniczą.

Był to już jedenasty sezon rozgrywek, a dla drużyny z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu ósmy jej rok występów.
W rundzie zasadniczej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsca. Wygrali po 9 spotkań i przegrali tylko po jednym meczu. W klasyfikacji generalnej (dziewczęta + chłopcy) zdecydowanie zwyciężyli, pokonując drużyny z Żarnowca oraz Szczekocin. Nasza drużyna znalazła się na podium po raz pierwszy w historii jej występów i to od razu na najwyższym jego stopniu. Za ten ogromny sukces olkuska drużyna otrzymała okazały puchar od Marszałka Województwa Śląskiego.
Turniej finałowy dla chłopców odbył się w Kluczach. Dziewczęta zaś rywalizowały w Żarnowcu. Obie drużyny w turnieju FINAL FOUR zajęły drugie miejsca, przegrywając jedynie z gospodarzami turniejów.

Siatkarzom z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Olkuszu oraz trenerom, Grzegorzowi Staroście i Dariuszowi Wardędze, gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

2

3

4

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze