prz8 zielone

Wiosna stopniowo budzi przyrodę do życia, rozwija pąki drzew i krzewów. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą grochu, cebuli, fasoli czy rzeżuchy. W wazonach pojawiły się bazie i gałązki forsycji. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: zarówno kwiatów, roślin jak również ptaków.
U nas w przedszkolu zielono zrobiło się w mig, a to oczywiście za sprawą Zielonego Dnia. Właśnie 03 kwietnia br. zielone szaleństwo ogarnęło całą „Ósemkę”.  Dzień Zielony miał na celu przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku,  był też okazją do tego, by uzmysłowić naszym milusińskim jak wiele korzyści czerpiemy z  obcowania z naturą.   Wszystkich w przedszkolu obowiązywał kolor zielony. Kolor zielony dominował także w menu tego dnia: ogórek, szczypior, kiwi, zielona galaretka, nawet kopytka miały zieloną barwę (ciasto z dodatkiem szpinaku). Nasze Biedronki (organizatorzy imprezy) razem z panią Anią przygotowały wspaniałą inscenizację bajki, której akcja toczy się w Zielonym Królestwie.
Nie brakowało wspólnych tańców, pląsów, zagadek, konkursów. Przedstawiciele poszczególnych grup odgadywali zielone warzywa przy „ścianie magii”, rywalizowali w jak najszybszym pałaszowaniu galaretki bez użycia rąk, pod kierunkiem dyrygenta (pani Ani) interpretowali z użyciem instrumentów utwór muzyczny (orkiestra perkusyjna). Odtańczono układ do piosenki „Cztery słonie, zielone słonie”, i tak dalej, i tak dalej. Śmiech, oklaski, oczy pełne zachwytu, głośny doping to tylko niektóre elementy towarzyszące imprezie. Wspaniała dekoracja dodatkowo wpływała na nasze humory, świetny nastrój i atmosferę. To była niezwykła impreza, która tchnęła w nas dodatkową energię i siły , która kolejny raz udowodniła, że w naszym przedszkolu każdy dzień jest niezwykły i twórczy. Do zobaczenia  w Dniu Niebieskim.

Tekst: Przedszkole nr 8 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze