Tym razem pogoda nie zawiodła ani na chwilę. Nie zawiedli też nasi tenisiści, którzy przez trzy dni walczyli na kortach na Czarnej Górze. W dwóch kategoriach, open i +40 lat, wystartowało łącznie trzydziestu graczy. Organizatorem Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

W kategorii +40 lat startowało osiemnastu panów. Obsada była mocna. Do finałowej rozgrywki dotarł Tomasz Musiorski, wygrywając w swojej grupie, w której znaleźli się: Przemysław Micorek, Witold Ostręga, Rafał Drzewiecki i Janusz Piasny. W ćwierćfinale zwyciężył z Dariuszem Pieczyrakiem ((6/2, 6/3), w półfinale z Rafałem Sobczukiem (7/6, 6/2). W finale zmierzył się z kolegą z grupy z drugiego miejsca, Januszem Piasnym. Ten zawodnik pokonał kolejno: Janusza Majcherkiewicza (6/0, 6/2) i Rafała Drzewieckiego (6,3, 5/7, 6/4). W finałowym starciu dwóch doświadczonych graczy ostatecznie zwyciężył Tomasz Musiorski, pokonując Janusza Piasnego: 6/7, 6/3, 6/2. Trzeci na podium był Rafał Sobczuk, który wygrał z Rafałem Drzewieckim (6/3, 4/6, 11/9).
W kategorii open do rywalizacji na kortach stanęło trzynastu tenisistów. Z jednej strony po finałowej drabince wspinał się Paweł Pomierny, który najpierw pokonał Pawła Czarnotę (6/1, 6/2), a następnie Tomasza Bocianowskiego (3/6, 6/1, 6/2). Z drugiej strony do finału dochodził Maciej Marchewka, wygrywając kolejno z Pawłem Kaliszczakiem (6/1, 6/0) i Rafałem Krawczykiem (6/1, 7/5). Zwycięzcą w kategorii open przez walkower został Paweł Pomierny. W meczu o trzecie miejsce Bocianowski – Krawczyk wygrał ten drugi zawodnik (4/5 krecz).
– Olkuskie turnieje są zawsze dobrze organizowane. Możemy się tutaj spotkać z lokalnymi graczami. W zwycięstwie na pewno pomaga ogranie, które część z nas zdobywa na turniejach w całej Polsce, które gramy w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego – uważa Paweł Pomierny, dziewiąty w rankingu ATP.
Sześciu zawodników zagrało w turnieju pocieszenia. Tutaj w finale spotkali się Jacek Witecki i Witold Ostręga, który w finałowym meczu zwyciężył 4/6, 6/0, 10/8. Laureaci odebrali z rąk dyrektora MOSiR-u Dariusza Murawskiego i sędziego zawodów Rafała Krawczyka pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody w postaci firmowych piłek do tenisa.
-Ten turniej z założenia miał zapokoić tenisowy głód olkuskich graczy po niezbyt sprzyjającej aurze w maju. Wówczas na turnieju pogoda często zganiała nas z kortów. Tenisiści mieli niedosyt gry i zorganizowaliśmy trzydniowy turniej, rozgrywany w grupach, systemem każdy z każdym – mówi Rafał Krawczyk, sędzia główny zawodów.
Tenisiści zagrają na kortach na Czarnej Górze po raz kolejny w ostatni weekend sierpnia na turnieju organizowanym w ramach rozgrywek Amatorskiego Tenisa Polskiego.

{joomplu:9929}{joomplu:9950}{joomplu:9959}{joomplu:10020}