obóz harcerski nippon 2016

Olkuscy harcerze właśnie wrócili z największej przygody tego roku- obozu harcerskiego który podobnie jak rok temu odbył się w Mrzeżynie nad morzem. Tegoroczne hasło to „Nippon”, czyli Japonia.

Na miejscu rozdzielono harcerzy do zastępów, w których pracowali do końca obozu.Wieczorem prawie osiemdziesiąt osób wprowadzono w fabułę obozu. Kadra starsza w asyście młodzieżowej przebrani w klimatyczne stroje spotkali się na plaży z uczestnikami. Jeszcze tego samego dnia wszyscy uszyli własne yukaty, stworzyli totemy zastępów. Przez następne dwa tygodnie dowiadywali się nowych rzeczy z zakresu technik harcerskich, histori i kultury Japonii. Uczyli się kaligrafi japoskiej, używać pałeczek, parzyć herbatę, ale i układać watrę, czyli harcerskie, obrzędowe ognisko oraz wyznaczać azymuty.

 

W cieplejsze dni nie brakło czasu na spływ kajakowy a przede wszystkim kąpiele w morzu. W trakcie obozu 22 harcerzy złożyło przyrzeczenie harcerskie, dołaczajac do wielkiej harcerskiej rodziny. Wyjazd zakończony został całonocnym ogniskiem. Wieczorem, na parkingu, już w Olkuszu pożegnaniom nie było końca, nikt nie chciał się rozstawać z nowo poznanymi przyjaciółmi.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/Hufiec-Olkusz-ZHP-194504543943471/photos/?tab=album&album_id=1131366043590645

Anna Gęgotek

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze