konkurs_gietki1

7 lutego 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał miejsko – gminnego konkursu języka polskiego „Aby język giętki…”. Aż nie chce się wierzyć, że była to już XI edycja! Siedem zespołów rywalizowało o miano wszechstronnego Mistrza Języka Polskiego. Nieprzypadkowo użyto określenia „wszechstronnego”, ponieważ uczestnicy musieli wykazać się znajomością słownictwa oraz zaprezentować wiedzę i umiejętności z frazeologii, budowy form wypowiedzi i gramatyki języka polskiego. Rozwiązywali m. in. „Plastyczną krzyżówkę” oraz dopisywali wyrazy pokrewne i synonimy do podanych rzeczowników.

Jak co roku, przebojem okazało się ostatnie zadanie, w którym przedstawiciele czterech najlepszych drużyn prezentowali swoje umiejętności krasomówcze, improwizując opowiadaniekonkurs_gietki2 związane z wylosowanym przedmiotem. Jedną z opowieści można by zatytułować „Kolejne wcielenia puszki”. Nie bezzasadny byłby też tytuł „Życie po życiu”, bowiem główny bohater zmienił się ze zwykłej puszki w podróżujący po całym świecie samochód, mający nadzieję na kolejne przeistoczenia, choćby w kosmiczny prom.

Pierwsze i trzecie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5, a drugie – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: SP nr 1, dwie drużyny z SP w Braciejówce, SP w Żuradzie.

Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców z SP nr 9 w Olkuszu, a nad przebiegiem konkursu czuwała dyrekcja szkoły, autorki zadań: p. M. Kozieł, p. A. Pasich i p. J. Talak oraz komisja w składzie: p. R. Brudzianowska – Maj, p. A. Liszka i p. I. Wójcik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze