DSCF6217

W minioną środę, w dzień zakończenia roku szkolnego, na placu przed Urzędem Miejskim w Bukownie odbyła się II edycja Festiwalu Kolorów. Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami – to najważniejsze, co charakteryzuje Summer Boom Kolor Festival.

Festiwal Kolorów 2019 odbywa się w całej Polsce od maja do końca sierpnia. Wydarzenie, inaczej nazywane Świętem Holi, polega na wyrzutach proszków holi o każdej pełnej godzinie (lub co pół godziny), a udział w zabawie co roku bierze tysiące osób. Podczas tegorocznej, siódmej już edycji imprezy, uczestnicy będą się bawić m.in. w Łodzi, Kielcach, Cieszynie, Toruniu, Giżycku i Częstochowie. Całe wydarzenie nawiązuje do hinduistycznego święta radości i wiosny, obchodzonego głównie w Indiach i Nepalu przeważnie w dniu pełni księżyca, w miesiącach luty–marzec. Podczas wydarzenia hindusi polewają się wodą i obrzucają nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z kwitnących wiosną roślin. Święto rozprzestrzeniło się w ostatnich latach w różnych częściach Europy i Ameryki Północnej jako czas celebrowania miłości i kolorów wiosny. Warto dodać, że wykorzystywane podczas wydarzenia kolory holi to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny puder, oficjalnie używany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Proszek ten jest coraz częściej stosowany w przemyśle rozrywkowym, podczas sesji fotograficznych oraz wszelkiego rodzaju inicjatyw artystycznych – często jako alternatywa confetti. Kolory holi charakteryzują się intensywną, żywą barwą, a w powietrzu tworzą piękne, kolorowe chmury.

DSCF6218

Druga edycja festiwalu w Bukownie zgromadziła liczniejszą niż przed rokiem grupę uczestników. Nawet burza, która przeszła nad miastem w początkowych minutach imprezy, nikogo nie wystraszyła, a uczestnicy Festiwalu bawili się wyśmienicie przez kilka godzin. W przerwach pomiędzy wyrzutami kolorów holi najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanej przez organizatorów Strefy Animacji i Zabaw oraz wspólnie z animatorkami Miejskiego Ośrodka Kultury bawić się przy muzyce.

{joomplu:87234}{joomplu:87228}{joomplu:87217}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze