oyama gala

24.01.2014 roku odbyła się II Gala Laureatów 2013 roku – Najlepszych Sportowców Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu  w restauracji „Olimpijka” MOSiR. Organizatorem był Zarząd Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu na czele z Prezesem  sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, który dokonał oficjalnego otwarcia Gali.
Po serdecznym przywitaniu wszystkich rodziców, laureatów, podziękowaniu za przybycie i współpracę w 2013 roku i poprzednich latach, oraz gratulacjach osiągniętych sukcesów wszystkim zawodnikom i ich rodzicom, Prezes Klubu podsumował bardzo udany miniony rok ,wspomniał o wyjątkowych sukcesach na IV Otwartych Mistrzostwach Europy OYAMA Karate w Kata i Kumite na Białorusi, sempai Kinga Skalniak 2 kyu zdobyła 2 mistrzostwa Europy w Kata i Kobudo, sempai Mateusz Zoń 2 kyu zdobył złoty medal w Kata i srebrny w Kobudo.

oyama gala5Prezes K.Skalniak życzył wszystkim nagrodzonym, 15 laureatom (zdobywcom medali na Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski w Kata – walka z wyimaginowanym przeciwnikiem, oraz  Kumite- walka), a także 4 wyróżnionym zawodnikom, (którzy znaleźli się tuż za podium na MP i PP, lecz zdobyli medale na turniejach regionalnych oraz brali udział w pokazach z okazji różnych imprez społecznych, obozach letnich i zimowych – przejawiają postawę prospołeczną) dalszych sukcesów, przyjemności z trenowania Oyama Karate, równowagi w każdej dziedzinie życia i aby pamiętali, że te sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy nad sobą, kilka razy w tygodniu a przed ME, MP, PP, kadra A dodatkowo ćwiczyła intensywnie w Olkuszu i Zadrożu. Bardzo dobra atmosfera w w/w szkołach, którą zawdzięczamy Wójtowi Gminy Trzyciąż Panu Romanowi Żelaznemu , Pani Dyrektor  ZS w Zadrożu  Renacie Żelaznej oraz Pani dyrektor ZS nr 4 w Olkuszu Maridzie Zoń , a także Panu Grzegorzowi Furgalińskiemu oraz małżonce Edycie i córce Natalii. Młodzi mistrzowie muszą pamiętać, że każdy sukces wymaga ogromnej pracy, potu, poświęceń, cierpliwości, pokory, maksymalnego zaangażowania i koncentracji, najważniejsze jest ,żeby czerpać radość z aktywności , zrobionych postępów i z tego ,że spotykają świetnych kolegów oraz wspaniałych dorosłych.

Prezes wspomniał o bardzo dobrej współpracy z MOSiR, zarządzanym przez Pana Dyrektora Murawskiego, a także  o Hanshi Janie Dyduchu 8 dan Dyrektorze OYAMA IKF , założycielu OYAMA Karate w Polsce, Europie i poza nią, dzięki ogromnemu autorytetowi Hanshi możemy rywalizować na największych turniejach świata.

W 2013 roku Jurajski Klub OYAMA Karate wziął udział w ponad dwudziestu różnego rodzaju wydarzeniach tj. egzaminy, zawody sportowe, pokazy, obozy sportowe, seminaria. Zdobyliśmy 87 medali! Nasi zawodnicy świetnie  radzą sobie w Kumite na MP ,PP i turniejach regionalnych.

Statuetki  z gratulacjami od Sensei Kazimierza Skalniaka otrzymali następujący Laureaci 2013roku :

1.Kinga Skalniak
2.Mateusz Zoń
3.Alicja Milej
4.Weronika Furman
5.Kinga Kowal
6.Miłosz Milej
7.Agata Juszczak
8.Jakub Soborski
9.Grzegorz Furgaliński
10.Norbert Szwagierczak
11.Karolina Szwagierczak
12.Gabriel Wolnicki
13.Lena Pater
14.Kornel kozera
15.Patryk Papież
    
Wyróżnieni: Karolina Pasek, Wojciech  Zbieg, Igor Soborski, Natalia Stach.

Po części oficjalnej Prezes Kazimierz Skalniak zaprosił wszystkich do poczęstunku. Gala stworzyła wspaniałą okazję do przyjemnych rozmów w serdecznej atmosferze.

Serdecznie Gratulujemy i dziękujemy, OSU!

Tekst nadesłany przez Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o