Kto wyremontuje ul. Parcówka?

parcówka czerwiec 2017 1Mieszkańcy ul. Parcówka położonej w centrum Olkusza kolejny rok czekają na asfalt. Trudno uwierzyć, że to już blisko 30 lat. W tegorocznym miejskim budżecie są środki na remont, ale tym ma zająć się inwestor planowanej w pobliżu galerii.

- Ostatnie prace na naszej ulicy wykonane kilka tygodni temu polegały na zasypaniu dziur żwirem. Ledwo powiał wiatr i wszystko wywiało na nasze ogródki i domy. Zresztą jak nie wywieje, to wypłucze, bo łatwo sobie wyobrazić, jak droga wygląda po deszczu. Tak jest cały czas, bieżące łatanie dziur nie ma żadnego sensu na dłuższą metę – opowiadają mieszkańcy.

Trzy lata temu gmina wykonała tam kanalizację deszczową, rok później pojawiło się uliczne oświetlenie. Kolejnym etapem powinna być asfaltowa nawierzchnia, jednak inwestycja ciągle jest przesuwana w czasie. W lutym ubiegłego roku gmina zapewniała, że w 2017 roku zostanie wykonana nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego i kostki brukowej na podbudowie kamiennej wraz z zabudową chodników i krawężników drogowych. Wszystkie prace miały zostać wykonane jednoetapowo, ponieważ środki w kwocie 50 tys. złotych z 2016 roku przeniesiono na 2017 rok. W tegorocznym budżecie na modernizację ul. Parcówka jest zapisane łącznie 170 tys. złotych.
Mogłoby się zatem wydawać, że wyczekiwany od lat remont wreszcie stanie się faktem i ulica będzie spełniać standardy na miarę XXI wieku. Tymczasem pojawiło się inne rozwiązanie.

parcówka czerwiec 2017 2

Władze miasta w pełni zgadzają się z mieszkańcami, że ul. Parcówka wymaga kompleksowego remontu. Gmina dysponuje dokumentacją projektową wraz z wymaganymi prawem decyzjami administracyjnymi. Jak informuje magistrat, remont wykona inwestor Centrum Handlowego Quick Park, który ma powstać nieopodal, przy ul. Sławkowskiej o drodze krajowej 94. - W następstwie prowadzonych negocjacji, w dniu 03.04.2017 roku Gmina Olkusz zawarła umowę partnerską z inwestorem niniejszej inwestycji, która obliguje go m. in. do wykonania całościowego remontu ul. Parcówka w oparciu o ww. dokumentację projektową – informuje w piśmie do mieszkańców wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska. Na razie gmina wykonała doraźne prace remontowe na ul. Parcówka. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie rozpocznie się gruntowna modernizacja.

parcówka czerwiec 2017 3

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!