Pątnicy dotarli do celu [ZDJĘCIA, FILM]

pielgrzymka2 1Olkuscy pielgrzymi, którzy w niedzielny poranek wyruszyli ku Częstochowie, w czwartek 13 sierpnia w godzinach popołudniowych dotarli do celu swojej wędrówki. XXIV Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę zakończyła uroczysta Msza święta sprawowana na wałach klasztoru.

Na początku tygodnia obiecaliśmy Czytelnikom materiały ilustrujące pielgrzymkę. Dzisiaj udowadniamy, że pielgrzymka ma dwa oblicza. Pierwsze – to długa i męcząca wędrówka, drugie – to wieczorna zabawa. Zobaczcie na własne oczy jak po trudach każdego dnia odpoczywali Twoi przyjaciele i bliscy! Koncerty, tańce i zabawy integracyjne, to na polach namiotowych nic nadzwyczajnego.

Do obejrzenia przygotowaliśmy ponad sto zdjęć ilustrujących poczynania uczestników wyprawy po dotarciu na noclegi w Mirowie i Złotym Potoku, jak również relację filmową z tych dwóch wieczorów. Można też zobaczyć moment wyjścia pielgrzymów na pątniczy szlak.

pielgrzymka2 2

Zanim barwny korowód liczący ponad 1200 osób osiągnął cel swojej wyprawy, rozbił obozowiska także w Podzamczu i Joachimowie. Burza złapała wędrowników jedynie podczas pierwszego noclegu pod murami zamku w Ogrodzieńcu. Kolejne dni przyniosły typowo letnią pogodę – bezchmurne niebo i wysokie temperatury. Sporo pracy miały służby medyczne, jednak na trasie nikt poważniej nie ucierpiał. Przeważały poparzenia słoneczne oraz otarcia stóp, czyli wszystko, co w pielgrzymce naturalne.

- Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły trud pielgrzymowania i mimo upalnej pogody wytrwały na szlaku. Nie było łatwo, ale przecież taki właśnie jest sens pielgrzymki. Idziemy z radością, znosząc trud, a także czasem różne warunki panujące na trasie – mówi dyrektor olkuskiej wędrówki, ks. Marek Bigaj. - Za rok będziemy obchodzili jubileusz. Już teraz serdecznie zapraszamy na XXV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę! - dodaje kapłan.

Na pielgrzymim szlaku – 10/11.08.2015_38 Na pielgrzymim szlaku – 10/11.08.2015_22 Na pielgrzymim szlaku – 10/11.08.2015_63

 

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.