Proekologiczna akcja sadzenia drzewek

1Sobotę 6 października 2018 roku uczniowie SP im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym będą z przyjemnością wspominać przez dłuższy czas. Tego dnia na zaproszenie Zarządu Kopalni Dolomitu w Jaroszowcu CEMEX i Nadleśnictwa Olkusz wzięli udział w akcji sadzenia drzewek.

Firma Cemex Polska znana jest z troski o środowisko i realizacji wielu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym razem zaprosiła do zalesiania sadzonkami buka lasów w okolicach Golczowic.

3

Nasi uczniowie entuzjastycznie odpowiedzieli na przekazaną przez sołtysa i radnego Kwaśniowa Dolnego p. Krzysztofa Nowaka propozycję współpracy. Nie pierwszy raz brali udział w proekologicznej akcji, a i pogoda tego dnia zachęcała do pracy na świeżym powietrzu. Na miejscu przywitali nas p. Agnieszka Chojnicka-Kurek - dyrektor CEMEX- u południe, p. Paweł Krawczyk – kierownik kopalni w Jaroszowcu, wolontariusze i pracownicy. Całą akcją pokierował przedstawiciel Nadleśnictwa Olkusz p. Grzegorz Rosa. Pod jego czujnym okiem uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Profesjonalnie przygotowany front robót, młodzieńczy zapał, świetne humory i piękna pogoda – to wszystko pozwoliło na ukończenie zadania w ekspresowym tempie.

4

Nieskromnie możemy stwierdzić, że nasi uczniowie zaimponowali organizatorom akcji. Ich zapał, umiejętność współpracy i piękna proekologiczna postawa zostały docenione. Po zakończonej pracy zostali zaproszeni na wycieczkę do kopalni dolomitu podczas której poznali historię powstawania złóż i poznali proces wydobywania i produkcji kruszywa.

6

Wielką niespodzianką była również wyprawa na pustynną „Różę Wiatrów”. Tu czekała na wszystkich prawdziwa uczta! Nadwątlone pracą siły mogliśmy odbudować zajadając przysmaki przygotowane przez organizatorów.

10

Ostatnim etapem tej ekologicznej przygody była prelekcja przygotowana przez pracowników Nadleśnictwa Olkusz dotycząca pracy leśnika. Na pamiątkę spotkania uczestnicy otrzymali upominki, które przypominać im będą miło spędzone chwile.

8

Nasi uczniowie wrócili do domów w doskonałych nastrojach, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Przekonali się, że zamiast siedzieć przed komputerem można wspólnie zrobić coś wartościowego, nauczyć się nowych rzeczy i świetnie się przy tym bawić.

9

Dyrekcja i uczestnicy tej wspaniałej akcji dziękują organizatorom za zaproszenie.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym
 
2
 
5
 
7
 
11
 
12
 
13
 
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!