Proekologiczna akcja sadzenia drzewek

1Sobotę 6 października 2018 roku uczniowie SP im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym będą z przyjemnością wspominać przez dłuższy czas. Tego dnia na zaproszenie Zarządu Kopalni Dolomitu w Jaroszowcu CEMEX i Nadleśnictwa Olkusz wzięli udział w akcji sadzenia drzewek.

Firma Cemex Polska znana jest z troski o środowisko i realizacji wielu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym razem zaprosiła do zalesiania sadzonkami buka lasów w okolicach Golczowic.

3

Nasi uczniowie entuzjastycznie odpowiedzieli na przekazaną przez sołtysa i radnego Kwaśniowa Dolnego p. Krzysztofa Nowaka propozycję współpracy. Nie pierwszy raz brali udział w proekologicznej akcji, a i pogoda tego dnia zachęcała do pracy na świeżym powietrzu. Na miejscu przywitali nas p. Agnieszka Chojnicka-Kurek - dyrektor CEMEX- u południe, p. Paweł Krawczyk – kierownik kopalni w Jaroszowcu, wolontariusze i pracownicy. Całą akcją pokierował przedstawiciel Nadleśnictwa Olkusz p. Grzegorz Rosa. Pod jego czujnym okiem uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Profesjonalnie przygotowany front robót, młodzieńczy zapał, świetne humory i piękna pogoda – to wszystko pozwoliło na ukończenie zadania w ekspresowym tempie.

4

Nieskromnie możemy stwierdzić, że nasi uczniowie zaimponowali organizatorom akcji. Ich zapał, umiejętność współpracy i piękna proekologiczna postawa zostały docenione. Po zakończonej pracy zostali zaproszeni na wycieczkę do kopalni dolomitu podczas której poznali historię powstawania złóż i poznali proces wydobywania i produkcji kruszywa.

6

Wielką niespodzianką była również wyprawa na pustynną „Różę Wiatrów”. Tu czekała na wszystkich prawdziwa uczta! Nadwątlone pracą siły mogliśmy odbudować zajadając przysmaki przygotowane przez organizatorów.

10

Ostatnim etapem tej ekologicznej przygody była prelekcja przygotowana przez pracowników Nadleśnictwa Olkusz dotycząca pracy leśnika. Na pamiątkę spotkania uczestnicy otrzymali upominki, które przypominać im będą miło spędzone chwile.

8

Nasi uczniowie wrócili do domów w doskonałych nastrojach, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Przekonali się, że zamiast siedzieć przed komputerem można wspólnie zrobić coś wartościowego, nauczyć się nowych rzeczy i świetnie się przy tym bawić.

9

Dyrekcja i uczestnicy tej wspaniałej akcji dziękują organizatorom za zaproszenie.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym
 
2
 
5
 
7
 
11
 
12
 
13
 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.