Najlepsi z ortografii

22. lutego 2011r w SP6 w Olkuszu odbył się etap gminny XI edycji  konkursu  „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. W tegorocznych zmaganiach z ortografią uczestniczyło 17. uczniów ze szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz.( SP Nr 1, SP Nr 4, SP Nr 9, SP Nr10, SP w Sienicznie, SP w Zedermanie, SP w Osieku, SP w  Kosmowie, SP w Witeradowie). Uczniowie  z największą liczbą punktów zdobytych w eliminacjach szkolnych, pisali dyktando i rozwiązywali łamigłówki ortograficzne, dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Na zakończenie, po słodkim poczęstunku, uczestnicy konkursu obejrzeli bajkę  pt.: „W krainie bajki z ortografią…” przygotowaną przez uczniów SP 6  pod kierunkiem mgr Renaty Guzik. Pięć najlepszych prac konkursowych zostanie przekazanych do weryfikacji przez komisję powiatową konkursu, która zakwalifikuje trzy z nich do dalszego etapu.

W tym dniu w szkole rozstrzygnięto również konkurs plastyczny zorganizowany w ramach Dnia Patrona Szkoły – Fryderyka Chopina  pt. „ Świat muzyką malowany”. Dyplomy, słodycze i upominki wprowadziły wszystkich w odświętny  nastrój.Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!