ODPOWIEDŹ GRAŻYNY PRASZELIK-KOCJAN NA TEKST „STOWARZYSZENIE ZAMEK RABSZTYN” FRANCISZKA LISOWSKIEGO:

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że nigdy do nikogo nie powiedziałam , iż Turnieju Rycerskiego, Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Dożynek nie będzie. Wręcz przeciwnie.                       W porozumieniu z moim przełożonym mogłam wszystkich zapewnić, iż w trakcie półrocza postaramy się tak skorygować budżet, by te strategiczne imprezy , podobnie jak w latach  poprzednich mogły się odbyć.  Sytuacja ta bowiem powtarza się po raz czwarty z rzędu.
Pragnę przy tym podkreślić, że wszystkie koszty turnieju są  od lat  pokrywane tylko                        i wyłącznie z budżetu MOK (w tym min.: obsługa techniczno-administracyjna, ubezpieczenia, zabezpieczenie medyczne, transport, honoraria za warsztaty, ochrona i akredytowanie bractw).
Przy organizacji Turnieju MOK współpracuje przede wszystkim z Bractwem Rycerskim „Kruk”, które odpowiada za przeprowadzenie konkurencji, kontakty z bractwami                             i zorganizowanie obozowiska. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” zapewnia oprowadzania po Zamku i stoisko promujące Zamek i swoje Stowarzyszenie .
Na koniec apeluję do Pana Franciszka Lisowskiego o rzetelność dziennikarską.
Grażyna Praszelik-Kocjan
Dyrektor MOK

Uprzejmie informuję, że nigdy do nikogo nie powiedziałam, iż Turnieju Rycerskiego, Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Dożynek nie będzie.

Wręcz przeciwnie. W porozumieniu z moim przełożonym mogłam wszystkich zapewnić, iż w trakcie półrocza postaramy się tak skorygować budżet, by te strategiczne imprezy, podobnie jak w latach  poprzednich, mogły się odbyć. Sytuacja ta bowiem powtarza się po raz czwarty z rzędu.

Pragnę przy tym podkreślić, że wszystkie koszty turnieju są  od lat  pokrywane tylko i wyłącznie z budżetu MOK (w tym m.in.: obsługa techniczno-administracyjna, ubezpieczenia, zabezpieczenie medyczne, transport, honoraria za warsztaty, ochrona i akredytowanie bractw).

Przy organizacji Turnieju MOK współpracuje przede wszystkim z Bractwem Rycerskim „Kruk”, które odpowiada za przeprowadzenie konkurencji, kontakty z bractwami i zorganizowanie obozowiska. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” zapewnia oprowadzania po Zamku i stoisko promujące Zamek i swoje Stowarzyszenie .

Na koniec apeluję do Pana Franciszka Lisowskiego o rzetelność dziennikarską.

Grażyna Praszelik-Kocjan

         Dyrektor MOK

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze