Tradycją Zespołu Szkół Nr 4 stały się cyklicznie organizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych spotkania przedstawicieli firm branży budowlanej z młodzieżą technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej w ramach ciekawych lekcji. 15. lutego 2011r. z inicjatywy pani Gabrieli Serwatki w „Budowlance” zostało zorganizowane spotkanie młodzieży klas 3a i 3b Technikum Budowlanego z przedstawicielem firmy ,,GAMRAT” panem Witoldem Zawadzkim.

Firma ta jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych na potrzeby budownictwa w Polsce.Jej atut to wysoka jakość produktów, które są przyjazne środowisku. Tematem szkolenia był „Montaż i oferta systemów rynnowych Gamrat oraz produktu przeznaczonego na okapy budynku”. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z nowościami na temat systemów rynnowych i podsufitek, sposobów ich łączenia oraz montażu.

Po zakończeniu prezentacji multimedialnej młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym treści zawartych w prezentacji. Najlepsi otrzymali: plecak, gry, etui na płyty oraz koszulki firmy Gamrat. Wyróżnieni  uczniowie  to: Mateusz Birlet kl.3a, Michał Đupak kl.3a, Paweł Wójcik kl.3a, Damian Janota kl.3a i Kamil Wcisło kl.3b.

Szkoła otrzymała pomoce do pracowni budownictwa: plansze dotyczące montażu systemów rynnowych i podsufitek oraz katalogi produktów firmy. Dzień później – 16. lutego 2011r. zaproszenie, tym razem pani Małgorzaty Dudzińskiej – nauczyciela przedmiotów zawodowych, przyjęła firma Wienerberger, która wiedzie prym w produkcji ceramiki na świecie i w Polsce. Tematem przewodnim prezentacji było przedstawienie najnowszych produktów ceramicznych szlifowanych  – systemem murowania na zaprawie w piance.

Uczniowie klasy III technikum budowlanego z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film instruktażowy pt. „ Ekipa DRYFIX –z licencją na szybie murowanie” oraz wysłuchali wykładu pana Tomasza Obrzuta, dotyczącego charakterystyki porównawczej pustaków ceramicznych i pustaków Porotherm DRYFIX System. Najbardziej aktywni uczniowie i tym razem zostali nagrodzeni firmowymi gadżetami.

Opracowały: inż. Gabriela Serwatka, mgr inż. Joanna Cebula

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mas
Mas
12 lat temu

Polecam Szkołę ZS nr 4 W Olkuszu