Muzyczny Dzień Kobiet w BWA

4Prawie sto osób przeszło w środę do Galerii BWA w Olkuszu na koncert pt. „Miłość wg kobiet…”. W większości uczestniczkami koncertu były kobiety, ale nie zabrakło także towarzyszących im mężczyzn. Wśród tak licznie zgromadzonych była m.in. wiceburmistrz Olkusza Bożena Krok i dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, dyrektor Jolanta Zięba.

Wystąpiło trio wokalno-instrumentalne w składzie: Paulina Stach, olkuszanka, sopranistka, absolwentka wokalistyki na Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie artystka chóru Opery Krakowskiej w Krakowie; na fortepianie śpiewaczce akompaniował Jarosław Kaganiec, który ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie prof. Juliana Gembalskiego, a także mistrzowskie kursy w Lubece i Kolonii, a obecnie współpracuje z Teatrem Starym - jest znanym i cenionym jazzmanem, gra muzykę klezmerską, a także współpracuje z Andrzejem Sikorowskim (Pod Budą) i Piwnicą pod Baranami; trio dopełniał Michał Bylica, trębacz, realizujący się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i jazzowym, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Benedykta Matusika, a pracuje obecnie na stanowisku muzyka solisty w orkiestrze Opery Krakowskiej, równocześnie prowadzi też działalność pedagogiczną jako nauczyciel gry na trąbce w ZSMuz. im. M. Karłowicza w Krakowie, a w swoim artystycznym dorobku ma m.in. występy w zespole Zbigniewa Wodeckiego oraz Jazz Band Ball Orchestra, a także współpracę z Sinfoniettą Cracovią, Capellą Cracoviensis, Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polish Art Philharmonic, Teatrem im. J. Słowackiego oraz Teatrem Starym w Krakowie, a także Teatrem im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

 

3

W środę w olkuskim BWA usłyszeliśmy utwory Cole'a Portera, Edith Piaf, Adele, Henry'ego Manciniego, a także polskie popularne szlagiery: „Przetańczyć z tobą całą noc”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Serduszko bije w rytmie cza-cza” czy „Testosteron”.

W piątek, o godz. 18.00 - również w ramach Dnia Kobiet odbędzie się wystawa malarstwa pt. „Kobieta zmienną jest” (La Donna e mobile”), na której pokazane zostaną obrazy Ewy Jędryk-Czarnoty. Kobiety proszone są przez Artystkę o przyjście na wernisaż w kapeluszach, udekorowane kwiatami. Wśród uczestników wernisażu rozlosowany zostanie jeden z obrazów Artystki. Zapraszamy.

GSW BWA w Olkuszu

1

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!