4

Prawie sto osób przeszło w środę do Galerii BWA w Olkuszu na koncert pt. „Miłość wg kobiet…”. W większości uczestniczkami koncertu były kobiety, ale nie zabrakło także towarzyszących im mężczyzn. Wśród tak licznie zgromadzonych była m.in. wiceburmistrz Olkusza Bożena Krok i dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, dyrektor Jolanta Zięba.

Wystąpiło trio wokalno-instrumentalne w składzie: Paulina Stach, olkuszanka, sopranistka, absolwentka wokalistyki na Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie artystka chóru Opery Krakowskiej w Krakowie; na fortepianie śpiewaczce akompaniował Jarosław Kaganiec, który ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie prof. Juliana Gembalskiego, a także mistrzowskie kursy w Lubece i Kolonii, a obecnie współpracuje z Teatrem Starym – jest znanym i cenionym jazzmanem, gra muzykę klezmerską, a także współpracuje z Andrzejem Sikorowskim (Pod Budą) i Piwnicą pod Baranami; trio dopełniał Michał Bylica, trębacz, realizujący się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i jazzowym, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr hab. Benedykta Matusika, a pracuje obecnie na stanowisku muzyka solisty w orkiestrze Opery Krakowskiej, równocześnie prowadzi też działalność pedagogiczną jako nauczyciel gry na trąbce w ZSMuz. im. M. Karłowicza w Krakowie, a w swoim artystycznym dorobku ma m.in. występy w zespole Zbigniewa Wodeckiego oraz Jazz Band Ball Orchestra, a także współpracę z Sinfoniettą Cracovią, Capellą Cracoviensis, Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polish Art Philharmonic, Teatrem im. J. Słowackiego oraz Teatrem Starym w Krakowie, a także Teatrem im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

 

3

W środę w olkuskim BWA usłyszeliśmy utwory Cole’a Portera, Edith Piaf, Adele, Henry’ego Manciniego, a także polskie popularne szlagiery: „Przetańczyć z tobą całą noc”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Serduszko bije w rytmie cza-cza” czy „Testosteron”.

W piątek, o godz. 18.00 – również w ramach Dnia Kobiet odbędzie się wystawa malarstwa pt. „Kobieta zmienną jest” (La Donna e mobile”), na której pokazane zostaną obrazy Ewy Jędryk-Czarnoty. Kobiety proszone są przez Artystkę o przyjście na wernisaż w kapeluszach, udekorowane kwiatami. Wśród uczestników wernisażu rozlosowany zostanie jeden z obrazów Artystki. Zapraszamy.

GSW BWA w Olkuszu

1

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o