"Międzywarstwa" w korytarzu BWA


Do 15 lutego 2013 w korytarzu olkuskiej galerii BWA można oglądać wystawę „Międzywarstwa". Jest ona prezentacją fotografii autorstwa Jacka Dziubdzieli i Michała Kurka.

 


miedzywarstwa w korytarzu bwaWiększość eksponowanych prac sprawia wrażenie zdjęć dokumentalnych. Jednak tak nie jest. Atmosfera fotografii wydaje się nierzeczywista. Zastanawiają źródła światła, które są w nich ukazane. Przedstawiane motywy graniczą  między realizmem a fikcją. Zawierają elementy zastane fotografowanych miejsc i te, które zostały zainscenizowane.


Niektóre z prac kontrastują przyrodę z wytworami cywilizacji. Roślinność znajdująca się na pierwszym planie, zestawiona jest na przykład z panoramą miasta bądź innym tworem człowieka.


Prace przedstawiają Olkusz nocą. Znajdziemy na nich m.in. pocztę, dworce PKS i PKP.  Wystawa „Międzywarstwa" zmienia myślenie na temat ukazanych w niej obszarów. Każe się skupić na tym, co zazwyczaj traktowane jest z obojętnością. Na walorach wizualnych otaczającej przestrzeni.


„Celem działania jest stworzenie surrealistycznego nastroju, przenikającego rzeczywistość codzienności Olkusza. Podjęta została próba ukazania znanych i charakterystycznych miejsc miasta w nietypowy - oniryczny sposób"- tak o pracach pisze Michał Kurek. Wybrane fotografie wystawy można obejrzeć na jego stronie internetowej: http://www.michalkurek.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=5

miedzywarstwa w korytarzu bwa1

 


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.