mok warsztaty fotograficzne abc fot1

W ostatnią sobotę lutego odbyło się drugie spotkanie z fotografią w ramach cyklu „Inna perspektywa”. Tym razem w tajniki pracy z aparatem wprowadzał zgromadzonych słuchaczy Jakub Nabiałek, pasjonat fotografii oraz społecznik, bez którego projekt fotograficzny „Inna perspektywa” nie ujrzałby światła dziennego. W zajęciach tych udział wzięli m. in. studenci Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii, a także organizatorzy cyklu z TRI (Poland) Sp. z o.o w Wolbromiu oraz wspierający ich podopieczni Sekcji Fotograficznej MOK w Olkuszu.

Na ponad godzinne warsztaty złożyło się krótkie przybliżenie historii fotografii – od Camery Obscura, poprzez pierwszy aparat fotograficzny firmy Kodak, który mógł być obsługiwany przez amatorów, po rozwój nowoczesnej fotografii cyfrowej. W głównej części prezentacji pt. „Fotograficzne ABC” każdy mógł znaleźć garść przydanych informacji dla siebie. Świadome kreowanie obrazów poprzez operowanie przesłoną, czasem naświetlania, balansem bieli, czy też wartością czułości matrycy nie powinno już stanowić problemu dla nikogo spośród uczestników warsztatów.

 

mok warsztaty fotograficzne abc fot2

Zachęceni do prób poszukiwania własnego stylu fotografii, będą mieli okazję na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce. Już niebawem, w ramach projektu „Inna perspektywa” zorganizowany zostanie plener fotograficzny. Jego miejscem będą uliczki i zaułki miasta Wolbrom. Zapisy są prowadzone do czwartku (03. 03. 2016 r.), aby wziąć udział w warsztatach należy potwierdzić udział wysyłając imię, nazwisko oraz kontaktowy numer telefonu na adres mailowy: perspektywa.olkusz@gmail.com

mok warsztaty fotograficzne abc fot3

Projekt fotograficzny „Inna perspektywa” prowadzony jest przez pracowników firmy TRI (Poland) Sp. z o. o. w Wolbromiu oraz Sekcję Fotograficzną Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Wydarzenie realizowane jest dzięki środkom z programu grantowego „Aktywne TRI”.

MOK Olkusz
Zdjęcia: Sekcja Fotograficzna MOK w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o