gim3 rekol

Msza święta, zajęcia i film, które w tym roku zaproponowano młodzieży, były najlepszym antidotum na nudę, lenistwo i wiosenne przesilenie. W pierwszym dniu rekolekcji, których motto brzmiało: „Sen mara, Bóg wiara”  uczniowie uczestniczyli w warsztatach: ikonograficznych (prowadząca p. B. Ciuruś), plastycznych ( p.J. Kantorowicz ), tanecznych (p. M. Mroczek), muzycznych ( p. M. Kocjan), zdobniczych (s.T. Matlak), rzeźbiarskich (p. T. Gogól), informatycznych (p. J.Szotek) i plastycznych (p. D. Piątkowska). Dwie grupy uczniów spotkały się z lekarzami – dr Małgorzatą Kruczak-Wdowik i dr. Dariuszem Wdowikiem.  Powstałe podczas warsztatów prace, a wręcz dzieła sztuki, przyniosły wiele radości zarówno prowadzącym, jak i uczniom.
Tego dnia młodzież wzięła także  udział w drodze krzyżowej, którą sama przygotowała i prowadziła. Dzień drugi przebiegał pod hasłem: „Chrystus leczy złamanych na duchu w czasie sakramentu pokuty”. Młodzież zgromadzona w kościele przystąpiła do spowiedzi oraz uczestniczyła w eucharystii. Film pt. „Największy z cudów”, który obejrzeliśmy trzeciego dnia rekolekcji  wprowadził młodzież w trudną, ale bardzo potrzebną problematykę mszy świętej –  największego z cudów  i daru, jaki otrzymaliśmy od Jezusa.

Tegoroczne nietypowe rekolekcje wielkopostne przygotował ks. Michał Gogól i Bożena Szymonek przy współudziale dyrekcji i nauczycieli.

Tekst: Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze