integracja1

Doskonałe nastroje nie opuszczały uczestników Festynu Integracyjnego z okazji Dnia Dziecka, jaki odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Olkuszu. Na dzieci i młodzież czekała moc atrakcji, dopisała również wspaniała, słoneczna pogoda.

Imprezę zorganizowano we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu, w ramach unijnego projektu „Aktywni w drodze do pracy”.
Na początek nauczyciele sprawili uczniom niespodziankę. Przebrani za wróżki i inne postacie z bajek przygotowali koncert piosenek biesiadnych. Do grona wykonawców dołączyła starosta powiatu olkuskiego Barbara Rzońca, która na tę okazję również przywdziała bajkowy strój. Popis swoich umiejętności dali także uczniowie: Krzysztof Woszczek i Kamila Kozieł, którzy zaprezentowali utwory poezji śpiewanej Marka Grechuty przy akompaniamencie Grażyny Sobieckiej.
Dalsza część zabawy odbywała się na placu przed szkołą. Tam czekały kolejne atrakcje: dmuchany zamek, zjeżdżalnia, gąsienica i ścianka wspinaczkowa. Jak przystało na prawdziwy piknik, nie zabrakło grillowanej kiełbaski i słodkości. Imprezę uatrakcyjniły konkursy plastyczne i malowanie twarzy.
Oprócz podopiecznych szkoły specjalnej do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu, Przedszkola Integracyjnego nr 9 oraz miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej.
– Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli tego dnia integrować się z nami. Było nam bardzo miło. Drzwi naszej szkoły są otwarte dla wszystkich, każdego dnia, nie tylko od święta – podkreślała Jolanta Mędrek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. 

integracja2

integracja3

integracja4

integracja5

integracja6

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze