Ze świętami Bożego Narodzenia, wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami. Wystawianie ich przez naszą szkołę stało się już wieloletnią tradycją. Dnia 13 grudnia, już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele wystawili to piękne widowisko na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Honorowy patronat naszej imprezy objął Starosta Powiatu, Pan Bogumił Sobczyk. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, m.in.: władze lokalne, dyrektorzy szkół, placówek, przyjaciele, emerytowani nauczyciele oraz darczyńcy.

W tym pięknym dla nas dniu, nie zabrakło również Naszych Wspaniałych Rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem co roku wspierają naszą inicjatywę.

W tegorocznym przedstawieniu, nasi szkolni aktorzy powitali Boże Dziecię po góralsku. Gwara, stroje, oprawa, muzyka, nawiązywały do góralskiej tradycji. Przedstawienie było wyjątkowe. Szkolni aktorzy z ogromnym poświęceniem odgrywali swoje role. Wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Artyści swym występem podbili serca publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa jakimi zostali nagrodzeni. Przedstawienie było niezwykłym przeżyciem zarówno dla nich, jak i dla zaproszonych gości. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w powiatowym ekologicznym konkursie pod hasłem: „Szopka Bożonarodzeniowa”. Na koniec zgodnie ze szkolną tradycją, wszyscy goście spotkali się przy stole pełnym wspaniałych i pysznych dań, przygotowanych przez nauczycieli oraz rodziców. Podczas spotkania odbył się również kiermasz, który był okazją do zaprezentowania rękodzielniczych ozdób świątecznych. W tym roku nowością były drewniane anioły, renifery, choinki oraz piernikowe serca.

Zespół Szkół Specjalnych składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Dziękujemy za współpracę medialną Redakcji Przeglądu Olkuskiego.

Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do sponsorów: Naszych Wspaniałych Rodziców, Państwa Anny i Janusza Kasztennych oraz Pracowników Banku ING- Oddział Olkusz, Bukowno, Wolbrom.

Anna Chwastek Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze